Sensacyjnie zakończyła się 19. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy. Piast Gliwice przegrał u siebie z Dremanem Komprachcice Opole 0:1!
W miniony weekend niebiesko-czerwoni walczyli o awans do 1/16 Pucharu Polski. Z Jelcza-Laskowic wrócili z tarczą, pokonując tamtejszego Orła Acanę 2:1

Piast kontra Burduja

Początek pojedynku z Dremanem nie zapowiadał, że gospodarze będą mieli problemy z wywalczeniem kompletu punktów. Na bramkę pilnowaną przez Sergieja Burduję sunął atak za atakiem. Piłka za nic nie chciała jednak wpaść do siatki. Na przeszkodzie stawał albo doskonale dysponowany golkiper gości, albo słupki lub poprzeczki. Goście nastawieni na kontry też mieli swoje sytuacje w pierwszych 20 minutach.
Liczyliśmy, że w drugiej połowie podopieczni Orlando Duarte przełamią niemoc i w końcu trafią. Tymczasem to przyjezdni zaczęli sobie coraz śmielej poczynać. W 26. minucie Stefan Karnatowski miał trochę swobody i zdecydował się na uderzenie. Wyszedł mu strzał życia. Piłka kopnięta z 12 metra wpadła w okienko bramki Michała Widucha. Zimny prysznicu niewiele zmienił w grze Piasta. Duarte zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Gospodarze zepchnęli rywali na ich połowę, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania i liczbę sytuacji, Piast zasłużył przynajmniej na jeden punkt. W futsalu nie liczą się niestety wrażenia artystyczne.

Piast Gliwice: Michał Widuch , Łukasz Bogdziewicz - Marek Bugański, Tomasz Czech, Dominik Solecki, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Rodrigo Dasaiev, Allyson Amantes, Dominik Wilk, Ixemad Cabrera, Łukasz Bogdziewicz (95), Sebastian Szadurski.

Mrowiec z Dasaiewem

Od początku pucharowego pojedynku z Orłem Acaną przewagę miał Piast, ale pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 9 min. w polu karnym faulował rywala Dominik Śmiałkowski. Rzut karny na gola zamienił Nikita Możejko. Gliwiczanie próbowali doprowadzić do remisu, lecz robili to bez przekonania. W końcu Orlando Duarte wziął czas. Po wznowieniu gry jego podopieczni podkręcili tempo i przyniosło to efekt w 17. minucie. Rodrigo Dasaiev zagrał do Mateusza Mrowca, a ten choć był tyłem obrócony do bramki, zdołał celnie uderzyć.
Zawodnikom obu ekip nie można było odmówić chęci do gry i zaangażowania,  nie przekładało się to jednak na sytuacje. Gliwiczanie szukali swojej szansy w atakach pozycyjnych. W 36. minucie zdołali strzelić gola. Dasaiev zagrał do Mrowca, ten odegrał mu piłkę, a Brazylijczyk huknął z ostrego kąta, pokonując golkipera Orła. Piast zagra w 1/16 finału Pucharu Polski.

Piast – Łukasz Bogdziewicz – Marek Bugański, Tomasz Czech, Dominik Solecki, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Rodrigo Dasaiev, Allyson Amantes, Dominik Wilk, Ixemad Cabrera, Sebastian Szadurski, Sandrinho, Michał Rabiej.