Piast odniósł czwarte zwycięstwo w Statscore Futsal Ekstraklasie, pokonując na wyjeździe GI Malepszy Leszno 5:1.
Gospodarze tego spotkania poprzedni sezon zakończyli na 5. miejscu, co rozbudziło apetyty działaczy i kibiców z Wielkopolski. Do Leszna ściągnięto kilku bardzo dobrych zawodników, wśród których znaleźli się dwaj zawodnicy znani z występów w Piaście: Dominik Solecki oraz Douglas Neutzling Ferreira. Gliwiczanie mocnym akcentem zaczęli mecz. Już w 30. sekundzie Andrey Bakłanov podał piłkę do Rui Pinto, a ten strzałem z ostrego kąta otworzył wynik spotkania. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, ale w bramce Piasta bardzo dobrze spisywał się Michał Widuch, który do 16. minuty zachowywał czyste konto. Wtedy błąd popełnił Baklanov, piłkę przejął Hubert Olszak, stanął oko w oko z golkiperem Piasta i tej okazji nie zmarnował.

Drugą połowę gliwiczanie zaczęli tak jak pierwszą. Z przytupem. Już w 22. sekundzie Rodrigo Dasaiev zdecydował się na strzał z dystansu, Piotr Pietruszko przypadkowo zmienił lot piłki, czym zupełnie zaskoczył swojego bramkarza, który po raz drugi tego dnia musiał wyciągnąć piłkę z siatki. W 24. minucie było 3:1. Dasaiev przejął piłkę przed własnym polem karnym, przebiegł z nią przez pół boiska, zagrał do Mateusza Mrowca, który z „klepki” oddał Brazylijczykowi, a ten z bliska umieścił ją w bramce. Wynik 3:1 utrzymał się do 35. minuty. Widuch zdecydował się wyrzucić piłkę przez całe boisko do Dasaieva, ten „zatańczył” z zawodnikiem gospodarzy, zagrał do Baklanova, a ten tylko przyłożył nogę i było już 4:1. Zaraz potem trener miejscowych zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Nie opłaciło się. Dasaiev przejął piłkę po nieudanym zagraniu Douglasa i strzałem spod własnego pola karnego skierował futsalówkę do bramki.

Piast Gliwice: Michał Widuch, Hiram Celso – Marek Bugański, Tomasz Czech, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Rodrigo Dasaiev, Rui Pinto, Andrey Baklanov, Dominik Wilk, Miguel Pegacha, Patrik Zatović, Maciej Mazur.

W najbliższą niedzielę, 10 października Piast podejmować będzie w Arenie Gliwice Słoneczny Stok Białystok. Początek o godz. 18.00