Finał NGK Halowej Ligi Podokręgu Zabrze wszedł na stałe w zimowy kalendarz piłkarski w naszym regionie. Już ósmy raz po trzymiesięcznych eliminacjach najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych przystąpiły do wyłaniania zwycięzców. Impreza odbyła się w Arenie Gliwice.
W ciągu wielogodzinnego finału, łącznie z meczem pokazowym (Chłopaki z Podokręgu przegrały 3: 4 z Przyjaciółmi Podokręgu), rywalizowało około czterystu piłkarzy w każdej kategorii wiekowej. Wystąpiło aż 190 drużyn. 

Od najmłodszych skrzatów, przez żaków, orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów, po seniorów. Najlepsi mieli okazję, po raz drugi z rzędu, wystąpić w Arenie Gliwice, która sprawia, że ranga imprezy zdecydowanie rośnie. 

Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna, mająca na celu pomoc dzieciom z oddziałów onkologicznych. Przeprowadzono licytację atrakcyjnych gadżetów piłkarskich i siatkarskich (m. in. koszulki Ronaldo – uzyskano rekordową kwotę 3200 zł, reprezentacji Polski, Chelsea, Manchesteru United). 

W poszczególnych kategoriach triumfowali: KS 94 Rachowice (skrzaty), Akademia Górnika Zabrze 2 (żacy), APN Knurów 2 (orliki), UKS Milenium 1 (młodziki), MKS Zaborze Zabrze 5 (trampkarze), MKSR Czarni Pyskowice 1 (juniorzy) i LKS Jedność 32 Przyszowice 1 (seniorzy). 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj