1 października w Willi Caro spotkanie z Bożeną Kubit, autorką katalogu „Fotograficzne widzenie tradycji. Obrzędy doroczne na Górnym Śląsku” i kuratorką plenerowej wystawy pod tym samym tytułem.
Ekspozycję do 14 października można obejrzeć w Gliwicach, w dzielnicach miasta. Zarówno katalog, jak i wystawa przygotowane zostały dzięki dotacji w wysokości 63 tys. zł, jaką Muzeum w Gliwicach otrzymało w ramach programu „EtnoPolska 2020” – Narodowego Centrum Kultury i MKiDN –na projekt „Fotograficzne widzenie tradycji”.

- Po raz pierwszy prezentujemy publiczności znaczącą część zdjęć składających się na unikatową kolekcję starej fotografii z Działu Etnografii Muzeum w Gliwicach, na których utrwalono tradycyjną, coroczną obrzędowość na Górnym Śląsku. Zarówno wystawa plenerowa, jak i przygotowywany katalog, który już pod koniec września oddamy do rąk Czytelników, są zwieńczeniem pracy i badań emerytowanej kierownik Działu Etnografii, Bożeny Kubit" – mówi dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj