Muzeum w Gliwicach przygotowało ciekawą ofertę. 
Wydana niedawno przez Muzeum w Gliwicach i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności książka „Gliwicka Opozycja 1976-1990” stała się punktem wyjścia dla opowieści o współczesnych bohaterach, którzy właśnie w Gliwicach tworzyli zręby Solidarności i walczyli z komunistycznym zniewoleniem. Podczas zajęć uczestnicy poznają postaci ludzi niezłomnych, kobiet i mężczyzn, którzy walczyli z państwem totalitarnym - komunistycznym PRL -em . - Ale nie tylko. Szczególnie ważny w powojennej historii miasta jest wątek Kresowian, którzy przynieśli ze sobą i zaszczepili w mieście cząstkę Kresów, a także – na zrębie kadry i studentów Politechniki Lwowskiej – stworzyli Politechnikę Śląską – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor gliwickiego muzeum.

Podczas spotkań poświęconych gliwickim Kresowianom  muzealnicy opowiedzą o  miejscach szczególnie z nimi związanych, dowiemy się także czy można spacerować ulicami Gliwic, będąc jednocześnie… we Lwowie. 
Zajęcia potrwają od 7 do 21 stycznia, od 9.00 do 11.00 ( platforma ZOOM).  Udział-  bezpłatny. Zapisy, zarówno grup szkolnych i przedszkolnych uczestniczących w półkoloniach, jak i osób indywidualnych – rodzice/opiekunowie z dziećmi, telefonicznie: 783 560 006.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj