Energopomiar angażuje się w lokalne akcje społeczne i charytatywne, a część działań CSR kieruje do pracowników i ich rodzin. Budowanie firmy odpowiedzialnej społecznie jest wpisane w strategię spółki.

Granty na projekty pracowników 

Energopomiar jest organizatorem konkursu grantowego „Potrzebna pomoc” wspierającego wolontariat pracowniczy. Ze środków spółki Stowarzyszenie na rzecz Dziedzictwa Kulturowego Gliwic GLIWICKIE METAMORFOZY zrealizowało projekty „Aleja Dyrektorów na Cmentarzu Hutniczym w Gliwicach” oraz „200-lecie urodzin gliwiczanina Wilhelma Blandowskiego – podróżnika, odkrywcy i fotografika”. 
Kolejnym projektem pracowniczym były warsztaty „Bliżej – pełna łączność” zorganizowane we współpracy z Fundacją Tato.net – dla mężczyzn, którzy chcą wzmacniać swoje ojcowskie umiejętności i pogłębiać relacje z dzieckiem. 

Edukacja młodego pokolenia

Firma organizuje konkursy plastyczne dla dzieci pracowników, a raz w roku odbywa się wyjazd do wybranego obiektu przemysłowego. 

Zdrowo i aktywnie

W listopadzie 2022 r. w dziesięciu gliwickich szkołach podstawowych odbywają się warsztaty „Zdrowo i aktywnie”. To wspólna akcja profilaktyki zdrowotnej Energopomiaru i Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. 

Zaczytane Biblioteki w Gliwicach

Energopomiar jest fundatorem dwóch Zaczytanych Bibliotek: na terenie schroniska św. Brata Alberta oraz w Fundacji Różyczka, która pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym, dzieciom i młodzieży z rodzin patologicznych oraz samotnym rodzicom.

Wspieramy GCER

Ze środków Energopomiaru Gliwickie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne kupiło m.in. pomoce sensoryczne dla grup przedszkolnych i stół rehabilitacyjny do terapii metodą Bobath. Wsparliśmy także Jubileuszowy V Bieg Charytatywny św. GOARA.

Kolorowe Skarpetki 

Energopomiar był partnerem I Gliwickiego Biegu Kolorowych Skarpetek zorganizowanego przez Fundację Tośka i Przyjaciele z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Ufundowaliśmy także koszulki dla dzieci biorących udział w zajęciach sportowo-tanecznych „Up and down w kolorowych skarpetkach”. 

Dla Fundacji Różyczka    

Udzieliliśmy pomocy finansowej na doposażenie sali gimnastycznej i ogrodu Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Wsparliśmy także Ośrodek Kuratorski Pracy z Młodzieżą w Gliwicach poprzez dofinasowanie dożywienia oraz dofinansowanie wyjazdu wychowanków na wycieczkę do Gdańska podczas ferii w 2022 roku. 

Lato ze wsparciem 

Na dofinansowany przez Energopomiar turnus rehabilitacyjny pojechało 25 osób z niepełnosprawnościami, podopiecznych Stowarzyszenia TU i TERAZ z Gliwic.

W Gliwicach i nie tylko

W latach 2021–2022 Energopomiar przekazał pomoc finansową na rzecz: Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „Sezam”, Fundacji Koniczynka, Fundacji Gruszętnik, Fundacji Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych, Gliwickiego Klubu Karate Kyokushin, Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach. Od dwóch lat Energopomiar jest Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. 

W gronie Przyjaciół Zameczku 

Dzięki wkładowi Energopomiaru prowadzone przez Polski Związek Niewidomych Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach kupiło huśtawkę integracyjną dla dzieci na wózkach inwalidzkich. 

Wyraz solidarności z Ukrainą

W związku z wojną w Ukrainie Energopomiar przekazał środki finansowe na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, UNICEF-u, Fundacji HumanDoc, Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Zbieramy i pomagamy

Co kilka miesięcy przekazujemy zawartość pojemnika z plastikowymi nakrętkami gliwickim organizacjom. W ostatnim roku były to Fundacja Różyczka oraz Fundacja Tośka i Przyjaciele. 

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj