Od wprowadzenia wspólnej oferty Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy minęły trzy miesiące. Do grupy przewoźników proponujących wspólne przejazdy dołączył MZKP Tarnowskie Góry. Nastąpiła również istotna zmiana – dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie.
Ekobilet to wspólna sieciowa oferta w stylu „wszystko w jednym”, przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy i, od 10 lutego, także MZKP Tarnowskie Góry. W ramach tej propozycji na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę. 

Dotychczas bilet dostępny był tylko w jednej wersji, 24-godzinnej, w cenie 38 zł. Obecnie oferta rozwija się o kolejne warianty: 6-godzinny za 16 zł i 12-godzinny za 24. Co ważne, zwiększa się także liczba kanałów sprzedaży – do tej pory ekobilet był do kupienia tylko w kasach Kolei Śląskich, teraz będzie można go nabyć również w dwudziestu tzw. punktach na mieście na terenie województwa.

Nowa oferta może być dobrym rozwiązaniem także dla podróżnych, którzy przyjeżdżają na Śląsk i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc.

 - Zgodnie z założeniami rozwijamy i ulepszamy ofertę ekobiletu. To nie koniec działań. Będziemy obserwować opinie pasażerów i analizować możliwości wprowadzenia kolejnych udogodnień, np. zakupu w aplikacji SkyCash oraz formy ulgowej lub wieloosobowej. Głównym celem tej oferty jest zapewnienie jak największej wygody pasażerom na terenie całej aglomeracji, zwłaszcza osobom korzystającym sporadycznie z komunikacji publicznej i gościom spoza województwa, którzy mogą kupić ekobilet bezpośrednio w naszych kasach na dworcach – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. 

Ekobilet w wersji 6, 12 lub 24 h można kupować również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym okresem jego ważności. Co ważne, jest biletem „na okaziciela”. 

 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj