Technikum nr 1 z Gliwic najlepsze w kategorii techników w województwie. Wśród liceów - bardzo dobra lokata I LO, które w rankingu fundacji Perspektywy zajęło trzecie miejsce.
W gliwickim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się rejonowy etap XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Udział wzięli w nim zwycięzcy etapów szkolnych szkół średnich i podstawowych z Gliwic oraz powiatu.
W lutym w auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego PŚl odbędzie się finał Śląskiego Rankingu Liceów i Techników 2020. Politechnika Śląska jest jednym z partnerów rankingu oraz gospodarzem regionalnego podsumowania – jednej z czterech odsłon realizowanych na poziomie wojewódzkim.
Uczniowie I Społecznej Szkoły Podstawowej w Gliwicach wciąż wspominają grudniowe spotkanie z Jarosławem Botorem, absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wspinaczem, ratownikiem medycznym, fotografem i filmowcem wypraw, ratownikiem medycznym lotniczego pogotowia ratunkowego oraz GOPR, instruktorem ratownictwa górskiego, ale przede wszystkim – uczestnikiem narodowej zimowej wyprawy na K2 i akcji ratowniczej na Nanga Parbat.
Trzy uczennice klasy pierwszej VIII LO z oddziałami integracyjnymi zaangażowały się w zbiórkę pluszaków dla oddziału radioterapii w gliwickim centrum onkologii (chodzi o akcję „Daj misiaka dla Dzieciaka”, o której już pisaliśmy).
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, jako jedna z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, wziął udział w konkursie organizowanym przez grupę Tauron. Grant przyznano tylko trzem placówkom, w tym właśnie ZSTI. W ten sposób szkoła z naszego miasta otrzymała kompleksowo wyposażone laboratorium do projektowania 3D.
Finaliści konkursu nie tylko znają historię miasta, ale też pasjonują się nią. - Gra była bardzo ciekawa, a pytania i zadania nie dotyczyły tylko suchych dat - tak o scenariuszu gry mobilnej "Schabik, tu byłem" mówią jej uczestnicy.