Reprezentacja gliwickiego klubu BJJ Factory wystartowała w XVI Pucharze Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Ten bardzo prestiżowy turniej, popularny w środowisku, co roku odbywa się w Koninie.
Tym razem wystartowało 650 zawodników z całej Polski, a wśród nich reprezentanci gliwickiego klubu. Emocji nie brakowało, bowiem rywalizowała elita polskiego jiu-jitsu. Widownia po brzegi była wypełniona widzami z całej Polski, a wśród nich można było spotkać brazylijskich obserwatorów.

Zawodnicy gliwickiego klubu BJJ Factory pokazali moc zdobywając 10 medali. Złota w swoich kategoriach wywalczyli: Łukasz Karpała, Radosław Jander i Tomasz Paczka. Główny trener i czarny pas akademii Paweł Bańczyk zdobył srebro w swojej kategorii oraz brąz w open (zawodnicy walczą bez podziału na pasy i wagę). Pozostałe krążki wywalczyli: Wojtek Gryz, Radosław Gil, Tomasz Laskowski – srebro, Alicja Stypułkowska i Remigiusz Jander – brąz.

Klub nie zwalnia tempa i przygotowuje się do mistrzostw Europy, które w dniach 1-3 czerwca odbędą się w Gliwicach (Arena przy ulicy Akademickiej 50).