Do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu doszło wczoraj przy ulicy Dubois. Z kolei na ul. Zwycięstwa 20-latek kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa motorowerzyście.
Do pierwszego wypadku doszło około godz. 14.15 przy ul. Dubois. 37-letni mężczyzna kierujący hondą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 60-letnią kobietę. Piesza, w stanie nieprzytomnym, została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali. Kierujący był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Około godz. 21.15, na ul. Zwycięstwa, kierujący volkswagenem golfem 20-letni gliwiczanin, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwka 35-letniemu mężczyźnie kierującemu motorowerem. Pokrzywdzony ze złamaniami obu kończyn trafił do szpitala.

W obu przypadkach wszczęto postępowania, w których trakcie wyjaśniane będą przyczyny i okoliczności zdarzeń.

Jednym z kluczowych elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego jest edukacja, dlatego informujemy i pokazujemy zagrożenia, wynikające z niezachowania szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzegamy: kierowco, to ty prowadzisz maszynę, która potrafi okaleczyć, zabrać życie...

KMP Gliwice

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj