Od wtorku do czwartku (15 – 17 grudnia) w CK Jazovia zagra PalmJazz Bis.
W odpowiedzi na prośby i żądania publiczności organizatorzy PalmJazzu zdecydowali się na zbisowanie tej edycji. Wyszli z siebie, stanęli obok… i własnie proponują nam sześć świetnych koncertów. Od wtorku do czwartku (15 – 17 grudnia) w CK Jazovia zagra PalmJazz Bis. Zaczynamy o 19.00 od tria tak lubianego u nas gitarzysty Dimy Gorelika, który łączy jazzowe improwizacje z etnicznymi melodiami o bliskowschodnich korzeniach. Gościnny udział Reut Rivki o kryształowym głosie stanowi dodatkowy walor tego wydarzenia. Kolejny koncert i kolejny wspaniały wokal: Hanna Banaszak. Gwiazda sceny i poetka zaśpiewa w Jazovii z towarzyszeniem swego zespołu, jak zawsze łącząc przeboje znane i lubiane z nowymi, interesującymi utworami. 

Pierwszy środowy występ zapowiada intrygująca nazwa „Stechek”, pod którą kryje się błyskotliwy duet braci Piotra (skrzypce) i Pawła (fortepian) Steczków. Ich utwory to synteza jazzu, world music i muzyki filmowej, a w czasie swoich koncertów wykorzystują nie tylko skrzypce i fortepian, ale też bardziej egzotyczne brzmienia duduku czy zurny. Jako drugi tego dnia wystąpi niezwykle popularny zespół Mikromusic (tym razem w składzie Acoustic Trio), grający avant pop. Tegoroczni zdobywcy Fryderyka w Gliwicach zaprezentują materiał ze swojej ostatniej płyty „Tak mi się nie chce”. 

Czwartek rozpocznie Paweł Kaczmarczyk Trio (Kaczmarczyk, Wykpisz, Pałka). Trio gra przede wszystkim kompozycje lidera, znanego na całym świecie kompozytora i pianisty, który – starając się uniknąć zaszufladkowania – dąży przede wszystkim do poruszenia słuchaczy i „poderwania ich z foteli”. Ostatnim koncertem PalmJazzu Bis będzie występ Karen Edvards wspieranej przez Eljazz Trio (Wrombel, Podkowa, Eliasz). Ta amerykańska wokalistka, zdobywczyni Grammy Awards for Jazz Performance zapewni słuchaczom idealną harmonię między siłą soulowych emocji a  efektownym „show” w amerykańskim stylu.   

Tym razem festiwal trafi do nas za pośrednictwem portalu Vimeo, po uzyskaniu linków umożliwiających udział w koncercie online za pośrednictwem strony: sprzedaż.jazovia.pl. 

PalmJazz Festival został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. 

Ewa Piasecka 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj