Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kolarskich przełajach rozegrano w minioną niedzielę w Falmirowicach. To jeden z ostatnich wyścigów sezonu zimowego w Polsce. Zawody odbyły się na malowniczej leśnej trasie, o dużym stopniu trudności.

Młodzież Grupy Kolarskiej Gliwice udała się na ten wyścig wprost ze zgrupowania w Wiśle. Mimo zmęczenia ciężkim treningiem i brakiem kilku czołowych zawodników, gliwiczanie pojechali dobry wyścig.

W rywalizacji zawodników ze szkółek kolarskich przez większość dystansu prowadził Adrian Pysik, by ostatecznie ukończyć zawody na trzecim miejscu.

Wśród młodzików dobrze zaprezentował się Łukasz Wawrzacz, który był trzeci, lepszą lokatę utracił po dwóch spektakularnych upadkach. Bartosz Marut minął metę czwarty, Daniel Sójka dziesiąty, Krzysztof Szewc dwunasty i Emil Sokoliński czternasty. W juniorach młodszych Wojciech Kusiakiewicz był piąty. W rywalizacji elity zwyciężył były zawodnik GK Gliwice Dawid Jona, a Paweł Baron był drugi.

Nasz weteran Andrzej Misina zajął miejsce czwarte w mastersach i pierwsze w swojej grupie wiekowej.

Wynikami zawodnicy chcieli podziękować pracownikom referatu sportu UM Gliwice, dzięki którym mogli wziąć udział w zgrupowaniu i wyścigach. Gliwice są jednym z pierwszych miast w Polsce, w których kluby otrzymały już dotacje na 2019 rok.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj