Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków z Zabrza po raz drugi bierze udział w programie „Decydujesz, pomagasz". Klienci Tesco przez najbliższy miesiąc mogą, podczas zakupów, wesprzeć projekty zgłoszone przez lokalne organizacje pozarządowe.

ŚSNP zamierza zorganizować wakacyjny obóz nurkowy dla niepełnosprawnych. - Jesteśmy stowarzyszeniem działającym od kilkunastu lat, a nasze zajęcia pływackie i nurkowe organizujemy bezpłatnie na zabrzańskim basenie Aquarius w każdy wtorek od godziny 20.00, dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności ruchowej – mówi Dagmara Ilnicka. - Mamy kilkudziesięciu podopiecznych z całego Śląska: Zabrza, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Żor, Tychów. Dzięki drugiej edycji programu Tesco, promującego lokalne inicjatywy, mamy możliwość wygrania kwoty 5 tys zł, którą chcemy przeznaczyć na dofinansowanie obozu nurkowego dla osób niepełnosprawnych w Łagowie.

Projekt ŚSNP przeszedł już sito wstępnej selekcji i został zakwalifikowany do drugiego etapu (pomagamy.tesco.pl/list-of-projects). Teraz potrzebna jest pomoc osób, które robią zakupy w sklepach Tesco w Zabrzu przy ul. Piłsudskiego 9 oraz Gliwicach przy Wielickiej 8 i Pszczyńskiej 315. Przy kasach ustawione są specjalne urny. Głosowanie odbywa się w bardzo prosty sposób - za zakupy klient otrzymuje żeton i wrzucając go, głosuje na konkretny projekt.

- W ubiegłym roku, dzięki dużemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy, udało się te pieniądze wygrać i w fantastyczny sposób wykorzystać, organizując 7-dniowy obóz dla naszych podopiecznych nad jeziorem w Łagowie – dodaje Ilnicka. - Liczymy, że w tym roku też to się uda. Prosimy o pomoc.

Więcej informacji na Facebooku
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj