W Maskacie (Oman) w dniach 15-21.01.2023r. odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym.   W reprezentacji Polski liczącej 32 osoby znalazło się trzech gliwiczan z klubu KTS Gliwice: Piotr Zemła (kategoria 50+), Jarosław Kozłowski (45+) i Dariusz Steuer (40+). Cała trójka  godnie reprezentowała Polskę na tym turnieju, a pan Dariusz Steuer wrócił z tych mistrzostw z brązowym medalem, który wywalczył w turnieju deblowym w parze z Przemysławem Górskim.

Na przełomie lat 70. i 80.-tych XX wieku Gliwice były tenisową potęgą. Reprezentujący barwy AZS Gliwice Stefan Dryszel, Norbert Mnich i Piotr Molenda zdobywali medale na mistrzostwach  Polski, Europy i Świata. Aktualnie tradycje te kontynuowane są w KTS Gliwice - klubie, którego prezesem i grającym zawodnikiem jest Dariusz Steuer – na co dzień strażak pracujący w Państwowej Komendzie Miejskiej. W sierpniu tego roku prezes KTS-u zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Strażaków. Do Omanu jechał z wiarą, że równie dobrze mu pójdzie. Nie tylko on jednak miał apetyt na medal. W zawodach tych uczestniczyło około 1600 zawodników z 69 krajów z całego świata.

W pierwszym  dniu mistrzostw zostały rozgrywane mecze w grupach czteroosobowych w każdej kategorii wiekowej. Do turnieju głównego z pierwszego miejsca w swoich grupach awansowali Piotr Zemła i Dariusz Steuer. Obaj panowie wygrali po trzy mecze.

Jarosław Kozłowski  odnosząc jedno zwycięstwo zajął  trzecie miejsce w grupie, uprawniające do udziału w turnieju pocieszenia.

W trzecim  dniu odbył się  turniej główny. Zemła po pokonaniu zawodników z Indii, Czech musiał uznać przyszłemu Mistrzowi Świata  -  Henrikowi Vendeblo z Dani. Steuer po ograniu reprezentantów z Niemiec i Indii musiał uznać wyższość Petra Wasika z Czech, późniejszego finaliście tych mistrzostw. Ostatecznie w  grach indywidualnych 9 miejsce zajęli w swoich kategoriach Piotr Zemła  i Dariusz Steuer, a Jarosław Kozłowski dotarł w turnieju pocieszenia do półfinału.

W drugim  dniu zawodów rozgrywany był turniej eliminacyjny w grupach w grach podwójnych. Cała trójka  z Gliwic przebrnęła eliminacje i zameldowała się w turnieju głównym. W czwartym dniu zawodów rozgrywany był turniej główny w deblach. Piotr Zemła z Piotrem Szurgotem przegrali z parą z Węgier zajmując 17 miejsce. Na takiej samej lokacie turniej zakończyli  Jarosław Kozłowski z Tomaszem Bluszczem, którzy ulegli zawodnikom z Iranu. Dariusz Steuer w parze z Przemysław Górskim po wygraniu grupy eliminacyjnej  pokonali reprezentantów Niemiec, a  potem  Indii. meldując się w najlepszej czwórce Mistrzostw Świata. W piątym  dniu rozegrane zostały półfinały i finały mistrzostw. Była wiara i chęci, aby zagrać o złoto, ale polska dwójka musiała uznać wyższość pary z Indii. Nie mniej jednak  pan Dariusz i Przemek wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Świata, co jest życiowym sukcesem prezesa i zawodnika KTS Gliwice – gratulujemy!