W sobotę 28 stycznia inauguracja czwartej odsłony Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej i w lesie komunalnym przy Chorzowskiej. Do wspólnego startuj zaprasza Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr.


Uczestnicy biegu spędzą sobotę pod hasłem „Daj się sprowokować do walki z lenistwem”. Przypominamy, że w ten sposób raz w miesiącu wspólnie przemierzają kilometry lasu komunalnego.

– To pomysł na promocję aktywności fizycznej i jednoczenie gliwickiego środowiska biegaczy. Każdorazowo impreza przyciąga ok. 300-400 osób. Zawody polegają na pokonaniu biegiem lub marszem (nordic walking) co najmniej jednego okrążenia (nieco ponad 5 km) po wyznaczonej trasie. To impreza dla wszystkich. Na starcie spotykają się młodsi, starsi, całe rodziny z małymi dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Biuro zawodów zostanie otwarte 28 stycznia o godz. 9.00. Start przewidziano na godz. 10.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.gppb.eu.

W ubiegłym roku na prowokacji biegowej zarejestrowało się ponad tysiąc osób, które wystartowały w sumie ponad 4 tysiące razy pokonując prawie 43 tys. km. Przez trzy lata przebiegli taki dystans, że mogliby dwa razy okrążyć Ziemię.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj