W tym tygodniu czeka fanów PalmJazzu trzydniowy maraton muzyczny. 

Piątkowy występ Anny Marii Jopek był najlepszym z możliwych prezentów na pierwszy weekend października. 
   
Wokalistka z towarzyszeniem zespołu przedstawiła utwory z albumu „Ulotne”, inspirowanego folklorem Mazowsza, swoim muzycznym dziedzictwem. Ze sceny Jazovii artystka przekazała słuchaczom skondensowaną esencję mazowieckiej ludowości, a wszystkie dobrze nam znane jawory i lipeńki, źródełka i ugory w tym wyjątkowym wykonaniu ujawniły nieoczekiwaną świeżość i uniwersalny, liryczny wymiar. 

Kolejny, czwartkowy koncert festiwalu będzie spotkaniem weteranów sceny muzycznej: Krzysztofa Ścierańskiego (ikona polskiej gitary basowej), Marka Stryszowskiego (saksofonista, współtwórca legendarnych formacji Laboratorium oraz Electric Shepherd) i perkusisty Sławka Bernego (laureat Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „Perkusjonalista” z 2014 roku). Przyciągnie ono nie tylko miłośników starego dobrego jazz rocka, ale też spodoba się wszystkim ceniącym połączenie wirtuozerii technicznej z młodzieńczym wigorem doświadczonych wykonawców. 

Następnego dnia (9 października, w piątek) na scenie Jazovii pojawi się kolejna gwiazda tej edycji – mistrz akordeonu/ bandoneonu Richard Galliano w towarzystwie gitarzysty Maćka Pysza. Galliano, który nagrał ponad 50 płyt, współpracował z legendami (Astor Piazzola!) i występował na wszystkich liczących się scenach świata, z racji swoich 70. urodzin i 50-lecia pracy estradowej zaprezentuje w Gliwicach specjalny, jubileuszowy program. 

Ten trzydniowy maraton muzyczny zamknie 10 października Improvision Quartet, który przebojem wdarł się na jazzową scenę zaledwie trzy lata temu, dzięki albumowi „Free-folk-jazz” z 2017 roku. O 21.00 drugi tego dnia koncert da Adam Pierończyk – saksofonista, kompozytor, lider i producent muzyczny, jeden z największych innowatorów w polskim jazzie. W programie jego koncertu znajdą się utwory z płyty solowej „The Planet Of Eternal Life”, która została z entuzjazmem przyjęta przez środowisko muzyczne. 

PalmJazz Festival został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Ewa Piasecka

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj