Wraz z początkiem jesieni rozpoczął się sezon grzewczy. W tym roku z powodu rosnących cen wiele osób zastanawia się co zrobić, żeby ograniczyć rachunki za media. Proste rozwiązania, pozwalające zoptymalizować zużycie ciepła, energii elektrycznej i wody znajdziemy w broszurze dla odbiorców ciepła systemowego, przygotowanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o.

Rok 2022 jest niezwykle trudny dla branż elektrociepłowniczej i elektroenergetycznej. Rosnące ceny oraz zmieniające się wytyczne środowiskowe powodują, że dystrybutorzy energii muszą szukać rozwiązań pozwalających na zapewnienie swoim odbiorcom komfortu i zminimalizowanie skutków niestabilnej sytuacji geopolitycznej. PEC-Gliwice przedstawia propozycje, które wspólnymi siłami pomogą obniżyć rachunki już dziś. 

„Oszczędzaj ciepło, energię elektryczną, obniż rachunki”  

W odpowiedzi na obecną sytuację, PEC-Gliwice przygotował dla swoich odbiorców specjalną broszurę „Oszczędzaj ciepło, energię elektryczną, obniż rachunki”. Dzięki niej gliwiczanie mają możliwość na przykład lepiej zrozumieć proces rozliczania opłat za ciepło i dowiedzieć się, jak odczytywać etykiety energetyczne na urządzeniach, ale przede wszystkim zapoznać się z praktycznymi poradami, co zrobić na co dzień, aby oszczędzić ciepło, energię elektryczną i wodę w poszczególnych pomieszczeniach w swoim mieszkaniu.   

Monitorując codziennie nawyki, dojdziemy do wniosku, że część wydatków możemy w łatwy sposób ograniczyć. Małe zmiany mają duże znaczenie i mogą zdecydowanie pomóc w kontrolowaniu budżetu domowego. Nie otwieraj lodówki bez potrzeby! Zakręcaj wodę podczas mycia zębów! Nie zastawiaj grzejnika meblami!  – to nie są puste hasła, ale codzienne czynności, których przestrzeganie ma realny wpływ na stan naszego portfela.   

PEC-Gliwice na rzecz klimatu  

Proces produkcji ciepła pozostaje nie bez znaczenia dla środowiska. Zmiana naszych codziennych nawyków ma zatem nie tylko wymiar ekonomiczny, ale również ekologiczny.  
Zarząd i pracownicy PEC-Gliwice przygotowali poradnik, który zarówno pomoże wspólnymi siłami obniżyć rachunki, jak i podniesie świadomość i wrażliwość klimatyczną gliwiczan. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zasoby naturalne nie są nieograniczone i to głównie od nas zależy, jak długo będziemy mogli z nich korzystać – mówi Krzysztof Szaliński, Prezes Zarządu PEC-Gliwice Sp. z o.o. 
Broszura zawiera także informacje o działaniach podejmowanych przez PEC-Gliwice, w celu wdrażania kompleksowego planu zazielenienia produkcji ciepła  i energii elektrycznej. Do takich inicjatyw należą między innymi: budowa farmy kolektorów słonecznych, opracowanie planu stworzenia biogazowni, zabudowa wielkoskalowych pomp ciepła czy innowacyjnego w skali całego kraju ośrodka pozyskiwania energii z paliw alternatywnych – Parku Zielonej Energii. 

Poradnik odbiorcy ciepła systemowego w wersji elektronicznej jest dostępny na stronie PEC-Gliwice: www.pec.gliwice.pl Zachęcamy do lektury!

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj