Zwykle nie docenia się tego, że smartfon działa bez zarzutów. Wystarczy jednak mała awaria, by na własnej skórze przekonać się, jak niesprawny telefon potrafi zdezorganizować codzienne nawyki. Zwykle naprawy wymaga wyświetlacz lub bateria, co jednak zrobić, gdy awarii ulega głośnik? Podpowiadamy, jakie działania podjąć, aby usunąć usterkę i móc dalej korzystać z ulubionego modelu.

Uszkodzony głośnik w iPhonie

Urządzenia marki Apple do najtańszych nie należą, dlatego tym bardziej opłaca się je naprawiać. Co więcej, to właśnie smartfony z logo nadgryzionego jabłka najwolniej tracą na wartości. Ich cena utrzymuje się na wysokim poziomie nawet kilka lat po premierze, co w przypadku urządzeń innych marek nie zdarza się często. Jeśli zatem Twój iPhone uległ awarii, koniecznie zgłoś się do serwisu i wymień uszkodzony podzespół na nowy (https://gsmok.pl/apple-iphone-xr-m2447). Hurtownia GSMOK szybko i sprawnie dostarczy zakupiony produkt do Gliwic lub okolicznych miejscowości. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz sporą kwotę, ale i ograniczysz produkcję elektrośmieci.

Zanim oddasz iPhone’a do naprawy…

Przed oddaniem smartfona do serwisu, sprawdź możliwe przyczyny awarii słuchawki w zaciszu domowym. Najpierw sprawdź konfigurację ustawień dźwięku, a podczas rozmowy telefonicznej zweryfikuj, czy poziom głośności jest właściwie ustawiony – być może przypadkowo wyciszyłeś go podczas użytkowania telefonu. Takie rozwiązanie wydaje się dość błahe, ale w wielu przypadkach okazało się wystarczające. Jeśli jednak u Ciebie nie pomogło, możesz spróbować wyczyścić swój głośnik. Mogły się tam bowiem znaleźć różne pyłki, opiłki i drobne zanieczyszczenia. Do wyczyszczenia portu głośnika wystarczy patyczek kosmetyczny delikatnie zwilżony wodą lub alkoholem, spinacz do papieru lub po prostu sprężone powietrze, za pomocą którego wydmuchasz wszelki brud. 

Wizyta w serwisie

Jeśli żadne domowe, sprawdzone sposoby nie pomogły, należy udać się do serwisu. Fachowcy każdego dnia spotykają się z różnymi awariami, dlatego doskonale wiedzą, jak naprawić Twoje urządzenie. Warto jednak wybrać zaufany punkt serwisowy w Gliwicach, aby mieć pewność, że korzysta z najlepszej jakości podzespołów, takich jakie oferuje hurtownia GSMOK (https://gsmok.pl/). Jeśli podczas połączenia dźwięk przypomina metaliczne trzaski, to możliwe, że konieczna będzie wymiana głośnika, ponieważ awarii uległa membrana. Jeśli problem występuje tylko podczas rozmów telefonicznych, a muzyka odtwarzana jest bez problemu, winowajcą może okazać się taśma flex, którą również wymieni serwisant. Istnieje również ryzyko, że głośnik nie działa, ponieważ doszło do usterki audio na płycie głównej – aby jednak do sprawdzić konieczny jest demontaż urządzenia i wnikliwa diagnoza, która warto zlecić specjalistom. 

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj