Na pytanie naszego czytelnika odpowiada dyrektor OSiR-u Krzysztofa Czapla. 
Czytelnik: 

"Dzwonię w imieniu tenisistów, którzy korzystali do tej pory z hali przy ul. Akademickiej. Zbliża się sezon jesienno-zimowy, najwyższy czas rezerwować miejsce treningowe, a obiekt jest zamknięty na głucho. Nie ma informacji, kiedy zostanie ponownie otwarty i jaka jest możliwość rezerwacji. Wywieszono wprawdzie kartkę z numerem telefonu, pod którym teoretycznie można uzyskać wszystkie informacje, ale nie znaleźliśmy pod nim odpowiedzi na nasze pytania. Mętne wyjaśniania prowadzą do wniosku, że „nikt nic nie wie”. 
Z tego, co nam wiadomo, ostatnio doszło do zmiany gospodarza obiektu. Przeszedł on w ręce  Ośrodka Sportu i Rekreacji Politechniki Śląskiej. Ten zbieg okoliczności rodzi podejrzenia, że kłopoty w funkcjonowaniu hali spowodowane są nową sytuacją. Dla nas najważniejsza jest odpowiedź, czy będzie ona czynna w nadchodzących miesiącach. Przeciągający się stan niepewności postawił nas bowiem w sytuacji, w której straciliśmy możliwość wyboru – wszystkie podobne obiekty w okolicy mają już wypełnione kalendarze rezerwacji. Obawiamy się, że chcąc pozostać przy hali, którą już znamy, ostatecznie zostaniemy na lodzie. "

O wyjaśnienia poprosiliśmy dyrektora OSiR-u Krzysztofa Czaplę. 

"Obiekt powstał jako własność prywatna, ale na gruncie należącym do miasta, a będącym w zarządzie Politechniki Śląskiej. Sytuację prawną od 1998 do 2015 r. regulowała umowa dzierżawy nieruchomości zabudowanej obiektem, której stronami byli inwestor oraz uczelnia. Gdy w 2015 umowa przestała obowiązywać, nie doszło do zawarcia nowej. Przez 3,5 roku właściciel hali korzystał z działki bezumownie. Sąd, do którego w końcu trafiła sprawa, stwierdził prawomocnie, że to z winy drugiej strony dzierżawa gruntu nie została przedłużona - właściciel hali odrzucał wszelkie propozycje miasta i Politechniki Śląskiej w tym względzie.
Po wyroku hala jeszcze jakiś czas działała, aż niespodziewanie właściciel oświadczył, że przekazuje ją politechnice i żąda zwrotu niezamortyzowanych kosztów budowy. 10 lipca 2019 r. obiekt przekazano uczelni. Jednak wobec wątpliwości prawnych, przed ostatecznym rozliczeniem wyżej wspomnianych kosztów, zostaliśmy zmuszeni zawiesić funkcjonowanie hali.
Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej jest przygotowany do otwarcia hali tenisowej w każdej chwili. Cztery korty do gry zostały wykonane przez profesjonalną firmę, zajmującą się budową i eksploatacją takich obiektów. Mamy zatrudnionych pracowników, opracowane cenniki, kasę fiskalną i przeprowadziliśmy szereg prac związanych z działalnością tego miejsca.
Mam nadzieję, że wspomniane procedury prawno-finansowe zakończą się w najbliższym czasie, co pozwoli nam natychmiast uruchomić działalność."


Dobra wiadomość dla tenisistów. Pod koniec tygodnia doszło do porozumienia. Od soboty, 21 września, hala przy ul. Akademickiej znów jest otwarta. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj