Promocja w Internecie wcale nie musi być trudna i droga. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad rządzących portalami społecznościowymi oraz jeden zaufany serwis, które pomoże wybić się w nich z przekazem, firmą lub produktem. Promocja na Instagramie jest łatwiejsza niż na innych portalach, ponieważ bazuje na zdjęciach, a nie na treści. Warto to wykorzystać i już dziś zacząć działać.

  • Podstawy promocji – jak działa Instagram?
  • Instagram czy inne portale społecznościowe?
  • 5 skutecznych sposobów, które przyspieszą promocję na Instagramie

Podstawy promocji – jak działa Instagram?

Instagram jest obecnie drugim największym na świecie portalem społecznościowym, plasującym się tuż po Facebooku. Każdego dnia na urządzeniach mobilnych korzystają z niego miliony użytkowników. Jest idealnym miejscem dla firm i osób prywatnych, gdzie można bezpłatnie promować produkty i usługi oraz budować społeczność.

Gdy poznasz mechanizmy działania Instagrama, korzystanie z niego będzie dla Ciebie łatwiejsze. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że nie ma tu miejsca na nieostre, źle skomponowane, słabej jakości zdjęcia. Im bardziej jesteś aktywny i im częściej wchodzisz w interakcje ze swoją społecznością, tym więcej komentarzy i lajków zdobywasz. Tylko tyle i aż tyle. Sposób, w jaki stworzysz i wypromujesz swój profil zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Instagram czy inne portale społecznościowe?

Ogromnym plusem Instagrama jest to, że dzięki niemu możesz osiągać świetne wyniki bez pomocy znajomych i nielegalnych programów. Dodatkowo obsługa portalu jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku innych serwisów społecznościowych, ponieważ opiera się on tylko na zdjęciach. Możesz stać się popularny i wejść w świat internetowych celebrytów łatwiej i szybciej. To z kolei pozwoli Ci lepiej wypromować swój biznes lub zarobić dodatkowe pieniądze na współpracach reklamowych. Najlepsi zarabiają na Instagramie nawet 30 tysięcy złotych!

Warto jednak pamiętać, że same dobre zdjęcia nie są gwarancją sukcesu. Nawet regularne wstawianie postów nie daje Ci pewności, że się wybijesz. Żeby osiągnąć najlepsze wyniki, najlepiej jest wykorzystać co najmniej kilka strategii zwiększających popularność i skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna.

5 mało znanych sposobów, które przyspieszą promocję na Instagramie

1. Opanuj podstawy fotografii i edycji zdjęć

Jeśli chcesz traktować profil na Instagramie jako poważny kanał promocji, powinieneś zadbać o jego jakość. Jakość profilu jest równoznaczna z dobrą jakością zdjęć. Nie należy tego dyskredytować. Opanowanie podstawowych umiejętności z zakresu robienia i edycji zdjęć jest kluczowe. Zapoznaj się z takimi pojęciami jak kompozycja, trójpodział czy ostrość pierwszego planu. Zaprocentuje to większą popularnością Twojego profilu.

2. Wykorzystaj najlepsze godziny publikacji na Instagramie

Żeby jak najefektywniej wykorzystać własny czas i potencjał swojego konta na Instagramie, dodawaj posty o wyznaczonych porach. Powód jest prosty: w ten sposób dotrzesz do odbiorców wtedy, gdy najintensywniej używają aplikacji, czyli gdy istnieje największe prawdopodobieństwo, że zobaczą Twoje zdjęcie. Najlepsze godziny publikacji są różne dla różnych branż, dlatego przed zaplanowaniem strategii powinieneś się dowiedzieć, jak to wygląda w Twojej branży. W Internecie znajdziesz sporo informacji na ten temat, bazujących na ogólnej analizie statystyk. Przykładowo w branży gastronomicznej najlepiej jest publikować o 10:00, 12:00 i 20:00 w każdy poniedziałek, środę i czwartek. Nie wierz jednak ślepo statystykom – eksperymentuj i sprawdź sam, kiedy Twoi fani są najbardziej aktywni.

3. Rób odbiorcom niespodzianki

Przewidywalność postów, m.in. pod względem regularności, ma swoje plusy, ale czasem warto wyjść poza schemat i wstawić coś kontrastującego. Zazwyczaj wstawiasz zdjęcia potraw? Zrób sobie selfie, kiedy je przygotowujesz. Większość Twojego profilu stanowią zdjęcia? Dla urozmaicenia dodaj ciekawy film. Pamiętaj tylko, żeby nie przesadzać z nieprzewidywalnością, żeby fani nie odeszli przez brak odpowiedzi na ich oczekiwania.

4. Skorzystaj z opcji like4like

Ten rodzaj promocji jest najbardziej popularny na Facebooku, ale na Instagramie też zaczyna zdobywać wielbicieli. Polega on na tym, by pod wybranym zdjęciem wstawić hashtag #like4like. Osoby, które go wyszukują, również chcą zdobyć więcej lajków pod swoimi postami. Sposób działania jest prosty: oni lajkują Ciebie, a Ty ich. Nie warto jednak nadużywać tego sposobu z dwóch powodów. Po pierwsze nie jest to sposób na zdobycie stałych obserwujących, a jedynie większego zasięgu pojedynczego zdjęcia. Po drugie nigdy nie masz pewności, czy osoba po drugiej stronie jest uczciwa.

5. Sięgnij po profesjonalne wsparcie

Na rynku istnieje wiele firm, które pomagają swoim klientom zdobyć lajki i obserwatorów na Instagramie. Jedną z nich jest serwis Lajki, działający po adresem https://lajki.eu/ Przy wyborze konkretnego portalu kieruj się popularnością danego serwisu, długością jego stażu na rynku oraz liczbą klientów. To zapewni Ci profesjonalną pomoc i najlepsze wyniki promocji na Instagramie.


Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj