W piątkowy wieczór policję zawiadomiono o poważnie rannym młodym mężczyźnie, znalezionym przez świadków przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach. Jak się okazało, 21-latek został zaatakowany przez znanych mu z widzenia dwóch młodzieńców. Sprawcy dotkliwie pobili zabrzanina, a młodszy z nich użył noża. Nie zdołali jednak okraść pokrzywdzonego, gdyż ten stawiał opór. 21-latek trafił do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu. 
Policjanci wytropili sprawców. Okazali się nimi 19-letni mieszkaniec Gliwic oraz 16-latek z Knurowa. Po zatrzymaniu trafili do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał stróże prawa przekazali prokuratorowi, który przedstawił już 19-latkowi zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Do sądu wnioskowano o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd do wniosku policji i prokuratury się przychylił. 

16-latek zaś, decyzją sądu dla nieletnich, trafił tymczasowo do policyjnej izby dziecka w Bielsku- Białej, a docelowo umieszczony zostanie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj