Burmistrz Miasta Pyskowice zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. 28 października na skwerze pomiędzy al. 1 Maja, ulicami Paderewskiego i Wojska Polskiego (plac po dawnej kotłowni) otworzymy pierwsze takie miejsce w Pyskowicach – rosarium.

„Zielona" nowość zapewni wypoczynek w otoczeniu kwiatów, a koloru i zapachu będzie można doświadczać wygodnie, korzystając z ławki przy pergoli. Powstanie zaciszna, zacieniona oaza do wytchnienia w upalne dni i kontemplowania piękna przyrody na co dzień. Rosarium będzie nie tylko przestrzenią rekreacji, ale i pamięci – będzie nosić imię Romana Jasińskiego, leśnika i przyrodnika, kierownika Zakładów Szkółkarskich Krzewów i Drzew w Dzierżnie.

Na otwarcie, które rozpocznie się o godz. 11.00, zaplanowano prezentację sylwetki patrona rosarium, wspólne sadzenie kwiatów i rozdawanie ich sadzonek. A później, na godz. 16.30, zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu na „Warsztaty z różą w tle", czyli spotkania zielarskie („Herbaciane popołudnie" oraz „Olej w ziołowym wydaniu") prowadzone przez pracowników Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Uwaga! Z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy, pod nr tel. 32 332 60 63. Klauzula informacyjna RODO dostępna jest pod linkiem https://bip.pyskowice.pl/res/serwisy/pliki/30733966.

Wykonanie rosarium kosztowało 21 tys. zł, ale aż 20 tys. pochodziło z budżetu powiatu gliwickiego. Projekt miasta Pyskowice wygrał bowiem nagrodę finansową w konkursie ekologicznym "Powiat przyjazny środowisku".

Info: pyskowice.pl

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj