W sobotę, 3 czerwca od godziny 10.00 w Domu Kultury w Szczygłowicach koncert charytatywny "Asia dla dzieci". Będziemy zbierać pieniądze na Asię Mierzwę, pacjentkę kliniki Budzik. 
18 maja zeszłego roku nagle, z niewiadomych przyczyn, stojąc obok swojego taty, który właśnie naprawiał rower, Joasia upadła i uderzyła głową w betonowy chodnik, zaczęła tracić oddech. 

Wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy walczyli o Asię około 15 minut - tyle trwał masaż serca. Dziewczynka wróciła do żywych. Potem, helikopterem, została przetransportowana na OIOM katowickiego szpitala w Ligocie. Tam, po ustabilizowaniu serca, podjęto próba wybudzenia. 

Niestety, okazało się, że przez zatrzymanie akcji serca doszło do niedotlenienia mózgu. Joasia utraciła sprawność, możliwość poruszania się, samodzielnego jedzenia i mówienia. Po dwóch miesiącach udało się przekazać ją do kliniki Budzik. Tam, codziennie, dziecko ciężko pracuje na swój powrót do zdrowia. 

Do walki są też potrzebne finanse. Pieniądze można wpłacać na subkonto Joasi w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Każdy, kto chciałby pomóc, może przekazać dowolną darowiznę na konto:

Bank Pekao SA I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
w tytule: 29959 Mierzwa Joanna darowizna na leczenie i ochronę zdrowia

W sobotę, specjalnie dla Asi, koncert w Szczygłowicach. Wstęp wolny, ale, by pomóc dziewczynce, będzie można wykupić cegiełkę za jedyne 10 zł.

W programie imprezy dla dzieci (z okazji Dnia Dziecka): animacje i zumba, tańce, śpiewy, konkurencje sportowe, loteria fantowa, przejażdżka motorowerem, malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, balonowe zwierzątka i fofobudka. 
Do tego koncert zespołu Future Folk (godz. 12.30), wystawa zdjęć z Joasią, kawa i ciastko. 
Szczegóły imprezy na załączonym plakacie (patrz: galeria).

Kiedyś, w naszej redakcji, zbieraliśmy na Asię nakrętki, teraz patronujemy koncertowi. Zapraszamy i zachęcamy całe rodziny: bądźcie z nami w sobotę w Szczygłowicach! 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj