Prace przy budowie Silesii Outlet zmierzają ku końcowi. Już wiosną pierwsi klienci będą mogli odwiedzić największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku. 
Budowa ruszyła w grudniu 2017 roku. Obecnie realizowana jest faza pierwsza inwestycji, która obejmuje budowę obiektu o powierzchni 12 tys. m kw.  z 70 sklepami. Powstaje też parking na 830 samochodów. Otwarcie I fazy obiektu zaplanowano na wiosnę br. 

– Budowa Silesii Outlet postępuje zgodnie z harmonogramem. Obecnie kończone są prace elewacyjne obiektu i roboty związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. W najbliższym czasie czekają nas próby, testy i rozruchy poszczególnych instalacji – mówi Krzysztof Godleś, dyrektor w firmie 6B47 Poland. – W trakcie realizacji są prace wykończeniowe na pasażu, w części socjalno-biurowej i technicznej budynku. Większość najemców przejęła już swoje lokale i rozpoczęła własne wykończenia czy aranżacyjne. Postępują też roboty na terenie zewnętrznym. Wykonano wszystkie sieci i przyłącza, jesteśmy w końcowej fazie realizacji prac drogowych, związanych z ułożeniem nawierzchni – dodaje Godleś. 

Planowana jest także faza druga, w ramach której powstanie ponad 50 sklepów o łącznej powierzchni 8 tys. m kw. 

Outlet budowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan przy ul. Rybnickiej.

W nowym outlecie otwarte zostaną salony marek niemal wszystkich branż: mody, obuwia, sportu i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ofertę uzupełnią kafejki i restauracje. 

Wśród najemców znajdą się m. in. Guess, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Vistula i Wólczanka, Lee Cooper, Wrangler, Pepe Jeans, Umbro, Unisono, Ecco, Kazar, Venezia, Wittchen, Apart, Gatta Puma, Reebok, Adidas i New Balance, 4F, Martes Sport, Kubenz, Bruno Zinger, Symbiosis, Molton, Lavard, Cross Jeans, Only, Lancerto, Vestus, Trespass, Volcano, Brand Collection, Diverse, Bagatelle. 

Sektor usługowy reprezentowany będzie m.in. przez: restauracje Olimp i Mia Pizza, Lodowa Manufaktura Lovit, biuro podróży Sun-Way Travel, salon prasowy Tabak, punkt serwisujący telefony komórkowe 4Tel, salonik Lotto, perfumerię Amora oraz salon optyczny Soczekwki24 i Paris Optique.

Inwestorem projektu jest 6B47 Poland, jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych. Zarządzanie obiektem obejmie Neinver, lider rynku centrów wyprzedażowych w Polsce i Hiszpanii. Za wynajem obiektu do czasu jego otwarcia oraz zarządzanie budową odpowiedzialna jest firma BOIG The Blue Ocean Investment Group. 

(pik)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj