Na marcową licytację w  śląskiej KAS trafiły wysadzane brylantami naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki - w sumie 20 pozycji, należących do barona śląskiej mafii paliwowej - Henryka Musialskiego.
Śląska KAS wystawiła na licytację kolejne partie kosztowności ze złota oraz platyny należących do Pana Henryka Musialskiego. Na licytację zaplanowaną na 24 marca 2021 roku trafiły naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki - w sumie 20 pozycji. Wyroby jubilerskie są wykonane ze złota i wysadzane brylantami.

Na pierwszej pozycji licytowanych kosztowności znalazł się złoty naszyjnik z 70 brylantami o różnej średnicy, którego wartość szacunkowa wynosi 14 tys. złotych. Podczas pierwszej licytacji cena wywołania tego przedmiotu to 10,5 tys. złotych. Z opinii rzeczoznawcy wynika, że najwięcej diamentów osadzono w klipsach z białego i żółtego złota. Para klipsów zawiera 196 sztuk  diamentów różnej średnicy, w tym 100 czarnych diamentów. Czarne diamenty są niezwykle
rzadkie, występują tylko w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej.
Istnieją teorie, które zakładają, że czarne diamenty na Ziemię trafiły prawie 3 miliony lat temu, w wyniku wybuchu gwiazdy. Szacunkowa wartość licytowanych klipsów to 7,5 tys. złotych.

Na licytację zaplanowaną na 14 kwietnia 2021 roku trafi 21 pozycji. Wśród licytowanej biżuterii nabywcy znajdą naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki oraz zegarek damski z 43 brylantami.
Kosztowności wysadzane są nie tylko brylantami, wśród ozdobnych kamieni pojawiły się rubiny, opale, szafiry oraz perły. Jedna z licytowanych bransoletek  wysadzana jest rzadkim i cenionym jubilerskim
kamieniem ozdobnym zwanym tanzanitem. Tanzanit zachwyca swym niezwykłym niebieskim kolorem, który pod wpływem światła przechodzi w lawendowy i głęboki fiolet, a nawet w czerwień.

Szczegółowy opis wyrobów zawierają obwieszczenia o licytacji - dostępne na stronie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach. Warunkiem udziału w licytacji (w I i II terminie) jest wniesienie do organu egzekucyjnego wadium, które wynosi 1/10 kwoty oszacowania licytowanego przedmiotu.

Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość licytowanej  24 marca br.  biżuterii wynosi ponad 169 tys. złotych. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to 3/4 szacunkowej wartości biżuterii.
Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku - termin drugiej licytacji ustalono na 25 marca 2021 roku. Cena wywołania na drugiej licytacji wynosi 1/2 wartości szacunkowej oferowanej biżuterii. W związku z epidemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, w czasie pobytu w obiekcie urzędu skarbowego obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z obostrzeń epidemiologicznych. Osoby uczestniczące w licytacji są obowiązane do stosowania maseczek zasłaniających usta oraz nos.

Licytowane w marcu kosztowności można oglądać tylko 23 MARCA 2021 ROKU PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM.


Źródło: KAS

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj