17-letnia zawodniczka GUKS Carbo Gliwice, Alexas Kubicki (na zdjęciu z trenerami), wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy juniorek w boksie, które w niedzielę zakończyły się w czarnogórskiej Budvie. Srebro zdobyła Izabela Rozkoszek z Gardy Gierałtowice.
W pojedynku finałowym, w kategorii wagowej 51 kg, Kubicki pokonała Rosjankę Anastazję Kirienko. Nasza zawodniczka zaprezentowała się znacznie lepiej od przeciwniczki – była silna, agresywna i bardziej precyzyjna.
O dużym pechu może mówić natomiast Izabela Rozkoszek (57 kg). Polka uległa Czarnogórce Bojanie Gojković, chociaż, zdaniem obserwatorów, w ringu (szczególnie w drugiej i trzeciej rundzie) spisywała się znacznie lepiej od przeciwniczki. Gojković może była aktywniejsza, ale znaczną większość ciosów przestrzeliwała. Rozkoszek walczyła za to szybko i precyzyjnie.