W ubiegłym tygodniu w Sośnicowicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w boksie kadetów, juniorów i młodzieżowców. Świetnie spisali się młodzi pięściarze z naszego terenu. Czternaście medali zdobyli zawodnicy Gardy Gierałtowice, jedenaście GUKS Carbo Gliwice, trzy Concordii Knurów, jeden przypadł zawodnikowi Sokoła Gliwice. W mistrzostwach startowało 120 zawodników z 25 klubów.
Złoto wywalczyli: Patryk Zając (49 kg, kategoria junior), Oliwier Andra (60 kg, kadet), Damian Hofman (66 kg, kadet) oraz Jakub Ambrożewicz (80 kg, kadet). Wszyscy reprezentowali Gardę Gierałtowice. Cztery złote krążki zdobyli pięściarze GUKS Carbo Gliwice: Sebastian Kawulok (46 kg, kadet), Michał Pankiewicz (91 kg, junior), Adrian Mozer (81 kg, junior), Samiro Jaśkowiak (+80 kg, kadet), a trzy reprezentanci Concordii Knurów: Dominik Przywara (63 kg, kadet), Damian Durkacz (64 kg, młodzieżowiec) i Oscar Serafin (+91 kg, młodzieżowiec).

Ze srebrnymi medalami wróciło trzech zawodników Gardy: Dawid Zarzeka (63 kg, kadet), Oliwier Kurasz (91 kg, junior), Tomasz Otworowski (81 kg, młodzieżowiec) oraz trzech GUKS Carbo: Sylwester Szczęch (57 kg, kadet), Oliwer Krawczyk (66 kg, kadet) i Piotr Wąsiak (69 kg, młodzieżowiec).

Brąz przypadł siedmiu bokserom Gardy: Jakubowi Judyckiemu (54 kg, kadet), Szymonowi Jedziniakowi (75 kg, kadet), Dawidowi Hakowi (60 kg, młodzieżowiec), Mateuszowi Wuzikowi (64 kg, młodzieżowiec), Wojciechowi Czarkowskiemu (91 kg, młodzieżowiec), Bartłomiejowi Bieniowi (+ 91 kg, młodzieżowiec) i Patrykowi Szeszce (+ 91 kg, młodzieżowiec), czterem GUKS Carbo: Sewerynowi Hibnerowi (63 kg, kadet), Wiktorowi Ozdobie (64 kg, młodzieżowiec), Olafowi Grossowi (60 kg, kadet) i Januszowi Chrzanowskiemu (81 kg, młodzieżowiec) i jednemu z Sokoła Gliwice, to Kacper Świątek (+81 kg, kadet). W klasyfikacji drużynowej, siódmy raz z rzędu, zwyciężyła Garda Gierałtowice (na zdjęciu z pucharem – trener Adam Spiecha), drugie miejsce zajął Górnik Sosnowiec, a trzecie GUKS Carbo Gliwice.

Podczas mistrzostw rozegrano walkę towarzyską. Zmierzyły się w niej mistrzyni Polski kadetek Alexa Kubicki (GUKS Carbo Gliwice) oraz najlepsza zawodniczka Czech w tej kategorii wiekowej – Weronika Zajcewa. Wygrała jednogłośnie Kubicki.