Skoczów gościł uczestników bokserskich mistrzostwa Śląska w kategoriach młodzieżowych. W turnieju wzięło udział 151 zawodniczek i zawodników z 28 śląskich klubów. Gliwice były reprezentowane przez GUKS Carbo i BKS Sokół. Nasi reprezentanci wrócili z 14 medalami.

Zawodnicy GUKS Carbo wywalczyli 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Wśród kadetów złoto w kategorii wagowej do 54 kg zdobył Jakub Marcinów. Również I miejsce w kategorii do 48 kg wywalczył Maciej Surdel. Ze złotym medalem wrócił także Michał Baumann, który rywalizował w najlżejszej kategorii wagowej – 46 kg. Brązowym medalem może pochwalić się natomiast Tymoteusz Dawicki. Swój debiut na zawodach tego szczebla zaliczyła też Kinga Marciniak, która także wróciła z mistrzostw z brązowym medalem. Na podium stanęli również juniorzy GUKS Carbo. Srebrno w kategorii wagowej do 57 kg wywalczył Brajan Jaśkowiak. Z kolei brąz zgarnął Patryk Olszewski. Trenerem GUKS Carbo jest Wiktor Lebedyniec.

Równie dobrze zaprezentowali się na tym turnieju reprezentanci BKS Sokół Gliwice, którzy na co dzień trenują w siedzibie klubu Kodokan mieszczącym się przy ul Szobiszowickiej 27. Po złote medale sięgali: Oliwier Ntuk (kat. kadet – waga 70 kg). Kamil Rybaczuk (młodzieżowiec – waga 86 kg). Ze srebrnymi krążkami do Gliwic wrócili Aleksander Zagrodnik (kadet – waga 80 kg), Miłosz Stepień (junior – waga 86 kg) i Bartłomiej Olesiński (młodzieżowiec – waga 60 kg). Na trzecim stopniu podium stawali: Agnieszka Pelenga (kadet – waga 60 kg), Mateusz Wierzejski (młodzieżowiec – waga 75 kg). Młodych pięściarzy Sokoła trenuje Wiesław Chrzanowski.