W sobotę i niedzielę, 2 i 3 września w hali sportowej „Łabędź” w Gliwicach-Łabędach zostanie rozegrana szósta już edycja charytatywnego turnieju  „Za 1 Uśmiech”. Cały dochód z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2.
 
Z zebranych środków w poprzednich latach finansowane były wyjazdy na letnie i zimowe wakacje dla dzieciaków. W pierwszych pięciu edycjach zebrano około 200 tys. zł. Zagrało ponad 1150 zawodników.  Kibice zobaczyli 1280 bramek.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się zmienić nieco formułę. - Ma być jeszcze bardziej radośnie, na wesoło i amatorsko – informuje Jerzy Wojewódzki. - Aby wyrównać szanse, a tym samym dać możliwość jeszcze większej frajdy uczestnikom, nie będzie drużyn złożonych tylko z profesjonalnych zawodników. Oczywiście chcemy, aby były gwiazdy, które podniosą poziom sportowy, ale zrobimy tak, aby w poszczególnych zespołach zagrał jeden - maksymalnie dwóch ligowców  – dodaje jeden z głównych organizatorów.

Turniej wesprze 20 firm, które wystawią swoje drużyny, a przypomnijmy, że za każdą idzie wpisowe w bardzo konkretnej kwocie, bo 2500 zł. Przy okazji odbędą się też licytacje, i sprzedaż cegiełek.

 Jest to turniej dla dzieci, więc nie zabraknie też i dla nich atrakcji. Tradycyjnie przed dwa dni będzie funkcjonował pokój zabaw, gdzie pod opieką animatorek będzie można zostawić dzieci, które z pewnością nudzić się nie będą. Z tej okazji też do Gliwic zawitają  dwa teatry, które przygotują specjalne przedstawienia.     

Pomyślano również  o dorosłych. Będzie można oddać się medytacji  (joga) Śmiałkowie będą mogli poskakać w buble footbal  – świetna zabawa w skaczących kulach. Będą zajęcia z zumby. Nie zabraknie też atrakcji dla smakoszy. Podczas turnieju wokół hali ustawią się bowiem  food tracki z oryginalnym jedzeniem.

W planach jest jeszcze jedno  wydarzenie, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, szczególnie dla okolicznych mieszkańców, a ma być to wyprzedaż garażowa.  To świetna okazja, aby sprzedać niepotrzebne już rzeczy dla jednych, a dla drugich kupić coś fajnego za nieduże pieniądze.

Patronat nad turniejem, podobnie jak i w poprzednich latach  objął prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz. Turniej  oficjalnie też wspiera Futsal Ekstraklasa S.A.
Serdecznie zapraszamy!
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj