Nazywa się Dworem, bo gdy otwarto go dwa lata temu, ludzie mówili: ładny dworek. A Modrzewiowy, bo rosną wokół niego modrzewie. Goście mówią też: miejsce idealne. I rzeczywiście. 
Modrzewiowy Dwór znajduje się w spokojnej dzielnicy, z dala od zgiełku miasta, tuż pod lasem (mimo że do centrum Gliwic samochodem jedzie się tylko 10 minut, a do zjazdu z autostrady A1 - pięć minut). Jest tu i piękny ogród, i bezpieczny plac zabaw dla dzieci, i ogrodzony parking. Dwór wygrywa więc z konkurencją już samą lokalizacją. 

Charakterystyczny budynek jest ozdobą okolicy. Znajdujemy go w sercu Żernik, wkomponowanego w architekturę tradycyjnych dla tego rejonu domów. Nowi właściciele, podnosząc obiekt z ruiny, przywrócili mu dawny blask oraz charakter. Bo dawniej, w czasach niemieckich, dzisiejszy Modrzewiowy Dwór stanowił centralny punkt osiedla, swoisty dom kultury integrujący mieszkańców. Tu chodziło się na potańcówki czy festyny. W czasach powojennych - na dyskoteki i wesela. 

Dziś jest podobnie. Modrzewiowy Dwór to nadal miejsce zabaw i przyjęć. Organizuje się tu wesela, urodziny, komunie, rocznice, chrzty, bale itp. Nadal integruje, współpracując z radą osiedla i udostępniając swoje wnętrza na spotkania niekomercyjne, z pisarzem na przykład czy podróżnikiem. Mieści się tutaj również osiedlowa biblioteka. 

Do dawnego charakteru doszło jednak coś nowego. To restauracja, którą na obiady czy kolacje wybierają mieszkańcy Gliwic, Zabrza i okolic. Prócz dań tradycyjnych (restauracja specjalizuje się już w tych lokalnych, jak kluski czy rolady) w menu znajdziemy również bardziej wyszukane propozycje. 

Polecamy gęsie żołądki, wyśmienitą perliczkę, żeberka pieczone w miodzie lipowym, podawane na duszonej kapuście z ziemniakami, udko z kaczki - słynne i popularne wśród gości, wreszcie coś ma zimę - krem z buraka z imbirem, czy też ragout z dzika. I choć Modrzewiowy Dwór to także hotel, ceny i porcje są tu zupełnie niehotelowe. Te pierwsze - atrakcyjne, drugie - syte. 

Kameralny trzygwiazdkowy hotel, jeśli już o nim mowa, czeka ze swoimi 20 komfortowymi pokojami na chcących przenocować gości, zarówno biznesowych, jak i tych uczestniczących w imprezach tu się odbywających.

Modrzewiowy Dwór to również idealne miejsce na spotkania firmowe, szkolenia i konferencje. Zachęca ciszą okolicy, bogatą ofertą gastronomiczną, a dysponuje dwiema klimatyzowanymi salami konferencyjnymi z tarasem, wyposażonymi w sprzęt multimedialny. 

Dobrą rekomendację daje lokalowi także to, że przed meczami w Gliwicach nocują tu i żywią się piłkarze Piasta Gliwice. 
I my rekomendujemy: Modrzewiowy Dwór jest wart odwiedzenia.

Modrzewiowy Dwór
Gliwice, ul. Mazowiecka 44
tel. 32 308 80 00
e-mail: hotel@modrzewiowy-dwor.pl

PROMOCJA 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj