Gliwiccy biegacze z grupy Night Runners przygotowują bieg na dwóch dystansach. Dochód z opłat startowych oraz z datków zebranych podczas zbiórki prowadzonej przez Fundację Różyczka pomoże szesnastolatce Wiktorii Gruszce, na co dzień uczennicy II LO. 
Wiktoria choruje na rzadką chorobę Moya Moya, polegającą na postępującym zaniku tętnic wewnątrz czaszkowych szyjnych i kręgowych i potrzebuje kosztowej operacji (40 tys euro) by normalnie funkcjonować. Można ją przeprowadzić tylko w Berlinie, jednym ośrodku w Europie wykonującym takie zabiegi.  

Imprezę biegową zaplanowano w Nowych Gliwicach a uczestnikami mogą być zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Dla Wiktorii nie tylko biegamy, ale też spacerujemy lub maszerujemy z kijami.   

Start o godz. 10.00 a opłata startowa to 30 zł. Przewidziano dwa dystanse  - 5 i 21 km.  - Biegi są dla wszystkich, czyli kobiet i  mężczyzn. Jednak klasyfikujemy tylko kobiety gdyż to jest ich święto i bieg . Mężczyzn natomiast zapraszamy do towarzyszenia w biegu, wspierania i kibicowania - mówi Maciej Stodolak z gliwickiej grupy Night Runners. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj