Kryminalni z pierwszego komisariatu zatrzymali 61-letniego bezdomnego zbieracza złomu, który jest podejrzany o ciężkie pobicie 86-letniego gliwiczanina. 
Pobitego 86-latka przywieziono do szpitala przy ul. Zygmunta Starego w sobotę. Miał złamaną w dwóch miejscach rękę. Ślady na jego ciele świadczyły o pobiciu długim ciężkim narzędziem. 

Poszkodowany mieszka na osiedlu Sikornik, a napadnięty został w rejonie ul. Kruczej i Kormoranów. Jak zeznał, sprawcą był mężczyzna w wieku około 25 lat. 

Po żmudnym dochodzeniu udało się sprawcę tego bulwersującego pobicia zatrzymać już na drugi dzień. Okazał się nim bezdomny mężczyzna, wcale nie taki młody, jak wskazał poszkodowany. Sprawca ma 61 lat i na osiedlu Sikorniku trudni się zbieractwem surowców wtórnych. 

Przy 61-latku znaleziono dowody przestępstwa: ubrania, w których był widziany w piątek (zakrwawione) oraz metalową rurkę. 

Prawdopodobnie przyczyną pobicia było podejrzenie złomiarza, że staruszek jest jego konkurentem i zamierza zbierać złom na tym samym terenie.
Dodajmy, że starszy pan był bardzo zadbany i na zbieracza nie wyglądał. Śledczy podejrzewają, że sprawca musiał źle odczytać jego zachowanie.

Trwa jeszcze w tej sprawie śledztwo. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.     

FOTO zdjęcie poglądowe 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj