Wystawy "Fedruję śląski krajobraz..." i "Śląsk w obrazach fotograficznych..." można już zwiedzać - codziennie (oprócz poniedziałków) i bezpłatnie. Oprócz zwiedzania - warsztaty weekendowe przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych i ich rodzinach. 

6 lutego o Śląsku w okresie międzywojennym, widzianym oczami Rafała Malczewskiego, Antoniego Wieczorka i Jana Bułhaka muzealnicy opowiedzą z pomocą... elementarza. 

Inspiracją spotkania stał się najsłynniejszy polski elementarz  Mariana Falskiego. Jego wersja z dwudziestolecia międzywojennego (z 1921 r.), z nielicznymi modyfikacjami, cieszy się niegasnącą popularnością do dziś. Zajęciom będzie towarzyszyła specjalna plansza edukacyjna, na której litery staną się przepustką do poznania konkretnych pojęć, nazwisk, miejsc związanych dwudziestoleciem międzywojennym na Śląsku. A po wypełnieniu elementarza - warto wyruszyć na zwiedzanie wystaw.

 

Elementarz można pobrać TUTAJ a wydrukowaną, kolorową wersję elementarza w formacie A3 w kolorze uczestnicy zajęć odebrać mogą od czwartku, 4 lutego w Willi Caro.

Na zajęcia zapraszamy dzieci od lat 4 do 10 wraz z rodzicami bądź opiekunami.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj