Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine.  Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. 

Duet ma na koncie dwa albumy. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem „Discobolus”, a w marcu ubiegłego roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę - „Orell”. Zrobiła ona sporo zamieszania na rynku muzycznym, co poskutkowało całkowicie wyprzedaną wiosenną trasą koncertową w 2018 roku. 

Następnie zespół zagrał kilka koncertów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. 

Latem zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open'erFestival, Audioriver, Kraków Live Festival, OFF Festival. Duet pojawił się również na ubiegłorocznej trasie Męskiego Grania, występując w Warszawie i w Żywcu. Po półrocznej przerwie, w styczniu 2019 roku, duet zagrał na Eurosonic Noorderslag–showcase'owym festiwalu w Groningen oraz całkowicie wyprzedanej wiosennej trasie koncertowej w największych polskich miastach.

Właśnie startuje sprzedaż biletów na najgłośniejsze wydarzenie tej jesieni – trasę Bass Astral x Igo!  

Po występach na Męskim Graniu Kuba Tracz i Igor Walaszek ruszają na osiem koncertów, których nie da się zapomnieć. Niezwykła oprawa, premierowe utwory, kosmiczna energia i szaleństwo na scenie. 

BASS ASTRAL X IGO wystąpią w największych salach koncertowych w kraju:
08.10. - Warszawa Torwar
25.10. - Gliwice Arena
31.10. - Łódź Wytwórnia
03.11. - Wrocław Hala Stulecia
15.11. -  Gdańsk Ergo Arena
21.11. - Poznań Arena
23.11. - Szczecin Netto Arena
30.11. -  Kraków Tauron Arena


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj