Urządzenie wykorzystuje metodę chemiluminescencji i wykorzystywany jest przede wszystkim do badań przeciwciał u osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Chodzi o osoby, które zakażenie mogły przejść bezobjawowo.

To pierwszy taki aparat zamontowany w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Kupiono go dzięki wsparciu miasta.  


Ze względu na wysoką wydajność analizatora (180 oznaczeń w ciągu godziny) metoda ta znajduje zastosowanie w badaniach przesiewowych pacjentów. W porównaniu do szybkich testów jesteśmy w stanie w szybki sposób przebadać dużą liczbę osób, dlatego można zastosować tę metodykę w każdym laboratorium, które chce wykonywać tego typu badania – podkreśla Piotr Krawczyk z BioMaxima S.A.


Gliwicki „laboratoryjny detektyw” jest wyjątkowym analizatorem, którego zastosowanie nie kończy się na działaniach związanych z epidemią– zapewnia Kinga Kozień, kierownik laboratorium analitycznego w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Będzie służył także w badaniach funkcji tarczycy, hormonów płciowych, markerów nowotworowych i szeregu innych specjalistycznych oznaczeń, jak np. pełny panel badań do diagnostyki cukrzycy wrodzonej lub panel do pełnej diagnostyki stanu niewydolności wątroby.




Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj