Chodźcie na „Podwórko”! Będzie zabawnie, beztrosko, twórczo, wystrzałowo! Tegoroczny Dzień Dziecka w Gliwicach upłynie pod hasłem: „Ale cyrk!”. 

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria w Gliwicach i Arena Gliwice. Zaprasza Prezydent Gliwic Adam Neumann.

Plac główny przed Areną Gliwice zmieni się w cyrkowe miasteczko – na środku stanie ogromny cyrkowy namiot wypełniony atrakcjami. W naszym centrum zabaw i inspiracji spotkacie kuglarzy, żonglerów, szczudlarzy, mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria… Nauczycie się cyrkowych sztuczek i sprawdzicie w grach zręcznościowych.

Nie zabraknie też kreatywnych warsztatów. Stworzymy kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), patyczkowych cyrkowców, zabawki (bączki, klik-klaki) i inne rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki teatralnej we własnym domu lub na podwórku. Niespodzianki przygotują dla Was m.in. partnerzy wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz współorganizator – Arena Gliwice (m.in. kącik artystyczny, malowanie twarzy, ścieżka akrobatyczna, bańki mydlane, trzepaki). Wodze fantazji puścicie budując konstrukcje z klocków i „edururek”.

Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami przygotujemy kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, najmłodsi będą mogli się wyciszyć ( udostępnimy m.in. specjalne słuchawki). Odpocząć będzie można także w strefie relaksu, gdzie staną foodtrucki.

O godzinie 15.00 rozpocznie się koncert młodych i zdolnych – na scenie wystąpią Kingska, Malczi, Pikusia i Sotel. Szykujcie się na taneczne rytmy!

Finałem zabawy – o godz. 18.00 – będzie koncert zespołu Czereśnie. Muzycy grają w czteroosobowym składzie, grając dzieciom (i dorosłym) na mandoli, banjo, ukulele, gitarze basowej, tubie, itd.

 Jesteśmy Czereśnie i powstaliśmy w 2017 r. w Krakowie. Tworzymy muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, polecamy się również wytrawnym słuchaczom. Śpiewamy o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach, poruszamy też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród naszych utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka.

To tylko część przygotowanych przez CK Victoria atrakcji. Kolejne – będziemy zdradzać w najbliższych dniach, więc śledźcie stronę i media społecznościowe Victorii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Arena Gliwice.

Partner: PKM Gliwice.

Partnerzy medialni: dzisiaj w Gliwicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Nowiny Gliwickie, Radio CCM.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj