24 kwietnia zakończył się rok szkolny dla maturzystów. Z powodu pandemii uczniowie nie mogli spotkać się z nauczycielami i kolegami. Świadectwa odebrali indywidualnie, w ustalonych wcześniej godzinach, zachowując zasady bezpieczeństwa. Ich pożegnanie, podobnie jak ostatnio nauka, odbyło się zdalnie. 
Szkoły nagrały krótkie filmy, na których dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie pożegnali absolwentów. Można je zobaczyć na Facebooku. 

Jak co roku najlepsi otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dodatkowo w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach każdy dostał specjalnie wygrawerowany długopis.

– W naszej szkole naukę zakończyło 30 abiturientów liceum ogólnokształcącego – mówi Edyta Mierzwa, dyrektor „Konopnickiej”. – Świadectwa młodzież odebrała w piątek, 24 kwietnia, każdy o innej godzinie. 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie naukę zakończyło 19 techników – 10 elektryków i dziewięciu mechaników, a także 38 uczniów liceum ogólnokształcącego. Tu abiturienci również odbierali świadectwa indywidualnie, na sali gimnastycznej, w wyznaczonych dniach i godzinach. 

Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie ukończyło 90 absolwentów. Świadectwa odbierali indywidualnie, zaopatrzeni w maseczki i rękawiczki.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj