Jeśli wasza córka uwielbia futbol i namawia was, abyście zapisali ją na treningi piłkarskie, to nic w tym złego ani dziwnego. Już dawno piłka nożna przestała być typowo męskim sportem. 
Współcześnie kobiecy futbol jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin na świecie. Liczba zarejestrowanych piłkarek przekroczyła 28 milionów. Dyscyplina zyskuje coraz większe wsparcie finansowe, które owocuje rozwojem profesjonalnych klubów w wielu krajach globu, większe zainteresowanie, niż kiedyś, wykazują też media. Rozgrywki ligowe w różnych kategoriach wiekowych toczą się również w Polsce. Uczestniczą w nich m.in. Piastunki Gliwice.

– W 2015 r., jako GTW, zorganizowaliśmy na Jasnej turniej piłkarski – wspomina Dariusz Opoka, szef stowarzyszenia GTW i trener. – Pojawiło się wtedy kilka bardzo utalentowanych dziewczyn z SP nr 10. Postanowiliśmy je wziąć pod skrzydła stowarzyszenia. Małymi kroczkami zaczęliśmy tworzyć kolejne grupy zawodniczek, aż do seniorek.

Dzisiaj piłkę nożną trenuje w Piastunkach kilkadziesiąt dziewcząt w trzech grupach wiekowych, do lat 10, 12 i 14. Są również seniorki, które grają w futsal na poziomie I ligi.

– Właśnie zaczyna się sezon na boiskach trawiastych – mówi Opoka. – Nasze dziewczyny grają w śląskiej lidze młodziczek oraz lidze orliczek, równolegle przygotowujemy się do młodzieżowych mistrzostw kraju U-14 oraz U-16 w futsalu. Piastunki ogrywają się także w kadrach. Julka Szudarek została powołana do kadry Śląska U-13, a Antonina Koloch oraz Alicja Kuberczyk do kadry podokręgu zabrzańskiego U-10. 

Wszystkie dziewczęta chcące dołączyć do Piastunek, zapraszamy na treningi, które odbywają się na boisku przy ul. Orkana w Gliwicach (Wójtowa Wieś). Zajęcia w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godz. 17.00. Nabór prowadzony jest do zespołu juniorek (rocznik 2003-2005), trampkarek (2006-2007), młodziczek (2008-2009) i orliczek (2010-2012). 

– Dodatkowo prowadzimy treningi dla najmłodszych dziewczynek, w wieku 3-5 lat – informuje Opoka. – Zapraszam w październiku na sobotnie sportowe zajęcia pn. „Piłkolandia. Rodzic & dziecko”. Pierwsze już 3 października w godz. 10.00-11.00. Będą to treningi angażujące nie tylko dzieci, ale też rodziców. Zapowiada się świetna zabawa!

Jeśli wasza córka chce ćwiczyć piłkę nożną pod okiem wykwalifikowanych trenerów, to zapiszcie ją do Piastunek! Wszelkich informacji udziela telefonicznie Dariusz Opoka: 500 170 516. 

(san)

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Mario 2020-10-21 19:19:50
    Panie Opoka nie okłamuj kibiców. Nie gracie ani w młodziczkach, ani w orliczkach. Któryś sezon z rzędu zgłaszacie drużyny do rozgrywek a potem się wycofujecie dezorganizując cały terminarz.