W dniach 16-23 czerwca br. na kortach tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów rozegreno 92. Mistrzostwa Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2018.
Turniej okazał się dużym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Poziom przygotowania mistrzostw został doceniony zarówno przez Polski Związek Tenisowy, Miasto Gliwice,
ale przede wszystkim przez uczestników turnieju, którzy wystawili organizatorom najwyższe noty.

Mistrzynią Polski w grze pojedynczej kobiet została Marta Leśniak ze Szczecińskiej Akademii Tenisowej. W finale kobiet w godzinę pokonała ona Paulinę Czarnik (Sopot Tenis Klub) 6:0, 6:3. Leśniak wyjechała z Gliwic z dwoma złotymi medalami, bo razem z Błażejem Koniuszem w Górnika Bytom, triumfowała w grze mieszanej.

Tytuł mistrza Polski w grze singlowej mężczyzn zdobył  Maciej Rajski z klubu TenisWil Warszawa - Wilanów. W finale Maciej Rajski wygrał z Piotrem Gryńkowskim (Fundacja Eurotenis Łódź) 6:3, 6:1. Rajski po tytuł na korytach otwartych sięgnął po raz pierwszy.

W singlu mężczyzn do półfinałów dotarli zawodnicy UKS Beskidy Ustroń - Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk. Panfil w meczu z Gryńkowskim po pierwszym, wygranym gemie, zgłosił kontuję. Kowalczyk przegrał z Rajskim 3:6, 6:3, 3:6.

Mistrzyniami debla kobiet zostały Weronika Falkowska (Akademia Tenisowa Masters Radom) i Anastazja Szoszyna (Grunwald Poznań) – pokonując parę Paulina Czarnik (Sopot Tenis Klub) i Aleksandra Buczyńska (AT Masters Radom) 6:4, 2:6, 11-9

W deblu mężczyzn Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz) i Mateusz Kowalczyk (UKS Beskidy Ustroń)  pokonali parę Jan Zieliński (Mera Warszawa) i Kacper Żuk (Legia Warszawa) 6:3, 1:6, 10-2.

W mikście mistrzyni Marta Leśniak (Fundacja Szczecińska Akademia Tenisowa) i Błażej Koniusz (Górnik Bytom) pokonali parę Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) i Jan Zieliński (Mera Warszawa) 6:4, 2:6, 10-7.

Zawodnicy podzielili miedzy sobą najwyższą w historii Mistrzostw Polski pulę nagród w wysokości 100 tys. złotych.