Jako ostatni w festiwalowym programie zaprezentuje się dyrektor artystyczny PalmJazzu – Krzysztof Kobyliński w programie Piano Solo.
Jako ostatni w festiwalowym programie zaprezentuje się dyrektor artystyczny PalmJazzu – Krzysztof Kobyliński w programie Piano Solo. Krzysztof Kobyliński jest polskim kompozytorem, aranżerem, pianistą, muzykiem zorientowanym w kierunku jazzu, ale nie stroniącym również od etno czy muzyki klasycznej.

To jeden z najczęściej słuchanych w świecie polskich jazzmanów (według statystyk Spotify), twórca kilkudziesięciu albumów i koncertowych projektów, w których brała udział czołówka polskiej i światowej sceny okołojazzowej, w tym Erik Truffaz, Daniele Di Bonaventura czy Bill Evans. 

W jego międzynarodowym, autorskim kwintecie KK Pearls występuje skład polsko-izraelsko-ukraińsko-kolumbijski, a do inicjatywy Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra dołączyli gościnnie m. in. Stanisław Soyka i Orkiestra Aukso. 

Jego kompozycje, w wykonaniu takich tuzów, jak Randy Brecker, Richard Galliano, Mike Stern czy Trilok Gurtu, można usłyszeć w rozgłośniach Polski, Europy, Ameryki i Azji. Do najpopularniejszych utworów Krzysztofa Kobylińskiego należą między innymi Impression E Minor, Pink Year czy cykl Sagrada Familia.

Ten niezwykły artysta regularnie koncertuje niemal na wszystkich kontynentach, dając rocznie kilkadziesiąt występów (ostatnio najchętniej w wymagającym formacie Piano Solo), w tym na najważniejszych festiwalach jazzowych i w najbardziej renomowanych klubach, takich choćby jak paryski Duc de Lombard, monachijski Unterfahrt czy montrealski Upstair Jazz Club. Koncert Piano Solo w Arenie będzie, rzecz jasna, transmitowany online, a stanowić ma część uroczystości rozdania nagród w konkursie organizowanym przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. 

Ewa Piasecka


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj