258 uczestników stanęło na starcie 17. Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla Dzieci. Uczestnicy rywalizowali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP 12) w Gliwicach. Przyjechali z czterech województw:  dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. W turnieju startowali zawodnicy z Czech. Partie szachowe rozgrywane były tempem „15 minut na zawodnika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w czterech grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat.

Klasyfikacja końcowa zawodów została przeprowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców. Najlepiej z zawodniczek i zawodników z naszego miasta spisali się reprezentujący Akademię Szachową Gliwice Wiktor Zmarzły (w grupie ośmiolatków), Kamil Warchoł (wśród dziesięciolatków), Aleksandra Kieca (trzynastolatki) i Zofia Hryń (szesnastolatki) – wszyscy wygrali w swoich grupach wiekowych.

Troje innych gliwiczan, reprezentujących AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Leon Duda (grupa dziesięciolatków), Klara Kukuła (trzynastolatki) i Jan Pisarek (trzynastolatek), zajęli trzecie miejsca.

Najmłodszą uczestniczką turnieju była pięcioletnia Karolina Moroz (Gliwice), a najmłodszym uczestnikiem czteroletni  Michał Konkol (KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny).
Organizatorem imprezy dla dzieci była sekcja szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej przy współudziale miasta, Rady Osiedla Kopernika, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach i Śląskiego Związku Szachowego.

Organizatorzy dziękują również sponsorom, którymi byli: HH Poland SA Gliwice, Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik, cukiernie Wisienka i Pszczółka.

Patronat medialny nad imprezą objęły „Nowiny Gliwickie”.