W 5. kolejce I ligi kobiet grupy B w piłce ręcznej kobiet SPR Sośnica Gliwice pokonało SPR Olkusz 26:22 i wskoczyło na podium ligowej tabeli.

Zawodniczki Sośnicy zaczęły z dużym animuszem. Już pierwszą akcję na bramkę zamieniła Paulina Walus, dla której był to dopiero początek drogi po tytuł najskuteczniejszej zawodniczki meczu. Olkuszanki nie pozostały dłużne i w odpowiedzi ze skrzydła trafiła Eliza Faryńska. W 5. minucie po raz drugi skutecznością popisała się Walus i dzięki temu gliwiczanki prowadziły 4:3. Ich sytuacja wyglądała jeszcze lepiej po kolejnych pięciu minutach, kiedy to na listę strzelczyń wpisała się Marta Wroniewicz (7:4). Na trzy minuty przed przerwą przyjezdne doprowadziły do remisu, lecz ostatnie słowo należało do Sośnicy i trafienie Viktorii Tyszczak pozwoliło zwycięsko zejść do szatni.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy była to wymiana punkt za punkt. Rywalki postawiły twarde warunki zmuszając gospodynie do błędów w obronie, które poskutkowały aż ośmioma, dwuminutowymi karami, w tym trzema podwójnymi. Jednak dzięki dobrej obronie Sośnicy, olkuszanki nie wykorzystały gry w przewadze. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gliwiczanek, które dopisały kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

Kolejne spotkanie podopieczne Michała Boczka zagrają 5 listopada w Jeleniej Górze, gdzie zmierzą się zajmującymi 4. miejsce - MKS Karkonoszami.

Sośnica: Wasak, Wolak – Walus (7), Markiewicz (5), Wroniewicz (3), Wyrzychowska (3), Kulik (2), K. Zub (2), Tyszczak (1), Nimsz (1), Krzysteczko (1), Justka (1), Kalińska, Wójcik, Piernikarczyk, Salisz.