Olsztyn gościł uczestników 31. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce masters. Zgłosiło się rekordowo dużo, bo aż 634 sportowców-seniorów. Gliwiczanie wywalczyli 27 medali.
Aż czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Alicja Sowa (kategoria wiekowa K-75), triumfując w rzutach kulą, dyskiem, oszczepem i młotem. Pięć medali zdobyła Maria Szyrajew (
K 70) -  złoto w skoku wzwyż i biegu na 200 m, srebro na 100 m oraz w skoku w dal i trójskoku. Trzy złote medale wywalczył Edward Berwid (M-85) zwyciężając w oszczepie, dysku i młocie. Dodatkowo zdobył też trzy srebrne krążki w biegach na 100 i 200 m oraz w rzucie kulą. Czesław Okoński (M-75) również trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium – w skokach wzwyż i o tyczce oraz w biegu na 80 m przez płotki. Pan Czesław wywalczył także brąz w skoku w dal i trójskoku. Zbigniew Greniuch przywiózł z Olsztyna trzy medale – złoty w biegu na 100 m oraz srebrne w skoku w dal i trójskoku. Leszek Gamracy (M-70) był drugi w chodzie na 3000 m, i biegu na 2000 m z przeszkodami. W chodzie na 5 km był trzeci. Marek Dobrzyński (M-70) zdobył srebro w biegu na 300 m ppł. Zygmunt Kwoczała (M-70) startując w biegach na 100 m, 200 m, 400 m oraz Zbigniew Kawalik (M-65) skacząc w dal i w trójskoku plasowali się tuż za podium zasilając punktami nasz region w klasyfikacji na najbardziej usportowione województwo w Polsce.