Tym razem nasi kolarze udali się do Zamościa, by walczyć o pucharowe punkty, otwierające bramy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.
Wyścigami jazdy indywidualnej na czas zainaugurowano tegoroczne eliminacje. Zawody można określić mianem co najmniej trudnych. I wcale nie ze względu na liczne, doborowe grono rywali, ale aurę, która przypominała sezon zimowych przełajów.
W arktycznych warunkach nieźle poradzili sobie nasi juniorzy młodsi, którzy, mimo różnych perypetii związanych ze startem, zameldowali się w czołówce. Kacper Wawrzacz ukończył wyścig na 9. miejscu, Antoni Olszar, pomimo straty czasu na starcie, był 14, a Bartosz Troszok 45.

Bardzo dobrze w wyścigu młodzików zaprezentowali się Michał Waloszek i Adam Suliga. Wychowankowie gliwickich szkółek kolarskich na stałe zadomowili się w czołówce zawodników swojej kategorii wiekowej – już nie tylko w zawodach MTB, ale i na szosie. W Zamościu rewelacyjnie pojechał Waloszek, który w rywalizacji z rok starszymi kolegami minimalnie uległ zwycięzcy i zajął 3. miejsce. Suliga był 6.

W niedzielę ścigano się w wyścigach szosowych. Na trasie było wietrzne, a zimno potęgowały opady deszczu i śniegu. Tym razem Wawrzacz dojechał do mety 14., a Olszar 15, Troszok był 46. Znów dobrze zaprezentowali się młodzicy. Suliga finiszował jako 5., a Waloszek 15. Brawa dla młodzieży.