RSS
Aktualności
100 tysięcy litrów wody w gliwickiej Palmiarni
2013-03-01

W gliwickiej Palmiarni będzie można oglądać jedną z największych ekspozycji ryb słodkowodnych w Polsce. Po mieście jeździ już autobus zapowiadający otwarcie pawilonu akwarystycznego.

Budowa pawilonu akwarystycznego rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku. Efekty powinniśmy zobaczyć za kilka tygodni. Przygotowano cztery duże zbiorniki, które pomieszczą w sumie 100 tysięcy litrów wody. Największe akwarium o pojemności prawie 60 tysięcy litrów poświęcone zostanie środowisku Amazonki. W tym zbiorniku zainstalowana będzie kamera, dzięki której zwiedzający zajrzą w niedostępne dla nich miejsca na specjalnym ekranie. Trzy mniejsze akwaria o pojemności około 11 – 12 tysięcy litrów przybliżą środowisko rzek Azji Południowo-Wschodniej, afrykańskiego jeziora Tanganika i typowej rzeki polskiej. Ci, którzy zechcą poszerzyć swoją wiedzę, będą mogli przeczytać szczegółowe informacje na monitorach LCD.

Lada dzień rozpocznie się zasiedlanie akwariów na ekspozycji. Wszystko musi się odbywać zgodnie z zasadami akwarystyki, zapewniającymi odpowiednią aklimatyzację roślinom i zwierzętom. Każda ryba przechodzi okres kwarantanny. Specjalne zbiorniki kwarantannowe i hodowlane – z odpowiednio spreparowaną wodą – są już uruchomione. Część roślin aklimatyzuje się też w naszych zbiornikach na zapleczu, a część ryb – u dostawców. Takie przygotowania muszą potrwać minimum 2 – 3 tygodnie – wyjaśnia Iwona Kokowicz z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.
Źródło: UM Gliwice
Gazeta
nr 47/2015 ()
MARCO. Oferuje: izolatory, uszczelki i podkładki, etykiety i taśmy, etykiety tekstylne, materiały opakowaniowe. Oprogramowanie, projektowanie graficzne, doradztwo i szkolenia.
Adres:
Gliwice, Antonio Gaudiego 8D
tel: + 48 32 30 20 700
E-mail: office@labels.pl
www: www.labels.pl/index.html
Sonda
Jak oceniasz tzw. rewolucję żywieniową w szkole?
dobry pomysł
kiepski pomysł
nie mam zdania
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl kotonski.pl