RSS
Aktualnosci
Kultura 2014-10-21
Władysław Łokietek -  władca, którego celem życia stało się zjednoczenie Polski.  Wokół jego życia narosło wiele legend i opowieści, które szczególnie żywe były w okresie zaborów i niewoli. Gdyby nie rządy "małego króla", nasz kraj prawdopodobnie stałaby się częścią monarchii Luksemburgów albo już wtedy uległ rozbiorowi. Podczas pierwszych w sezonie Kompletów Historycznych przyjrzymy się nie tylko niespokojnym czasom panowania Łokietka i prowadzonej przez niego polityce, ale postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, jaki król miał charakter i jakim człowiekiem był na co dzień. Wykład poprowadzi profesor dr hab. Jerzy Sperka z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego.
Napisane w Nowinach Gliwickich 2014-10-21
[Najważniejsza jest kreda. Bez niej nigdzie się nie ruszają]

Drugie co do ważności są fiszki i długopisy. Na liście też wygodne buty. Bezwarunkowo nakrycie głowy. W torbach latarki i aparat fotograficzny. Kilkadziesiąt kleszczy rocznie, ataki  os i szerszeni. W jednej sekundzie łapią pchły. A gdy  przychodzi burza, biją rekordy prędkości w biegu do bramy.

Gospodarka Z miasta 2014-10-20
Dzisiaj General Motors Manufacturing Poland ogłasiło rozpoczęcie znaczącego programu zatrudnienia ponad 300 nowych pracowników w zakładzie produkcyjnym w Gliwicach
Zdrowie 2014-10-20
W sobotę 25 października gliwiczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistów w ramach miejskiej akcji Gliwicki Dzień dla Zdrowia. Gliwicki Dzień dla Zdrowia organizowany jest po raz czwarty – jak zawsze w październiku. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. W 2013 roku z bezpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych skorzystało blisko 700 osób – dwa razy więcej niż rok wcześniej. Co ważne – na zaproszenie władz miasta pozytywnie odpowiadają kolejne placówki medyczne, które nieodpłatnie włączają się do tej ważnej akcji społecznej. Bez nich zrealizowanie tego przedsięwzięcia byłoby niemożliwe.
CZAS WOLNY 2014-10-20
Jeszcze dziś w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Górnych Wałów możecie zajrzeć na XV Gliwicką Giełdę Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii. To dobra okazja, by zdobyć wiedzę na temat minerałów i kupić jakiś szlachetny drobiazg. Giełda będzie czynna do godz. 18.00. Bilety wstępu kosztują 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy). Więcej: www.geoexpo.eu.
Z miasta 2014-10-20
Spodobało mi się w hybrisie od pierwszej wizyty. Może dlatego, że każdego przybysza traktują tam naturalnie. Jakby zapraszali do swojej społeczności.  Zaproszenie przyjęłam i postanowiłam moje odwiedziny wykorzystać do stworzenia  przewodnika  po tej niezwyczajnej firmie. Nazwałam go „hybris w siedmiu krokach”.     
Krok pierwszy. W sercu Gliwic

Każde z pięter urządzono wygodnie i funkcjonalnie. Projektanci z pracowni  Superpozycja Architekci stworzyli wnętrza o przemyślanych przestrzeniach. Każda czemuś służy.
Z miasta 2014-10-19
W niedzielę 19 października ulicami Gliwic pobiegną uczestnicy półmaratonu. Z tego powodu, w godzinach od 10.00 do 13.00 zablokowane będą m. in. ulice:
Kościuszki, Mickiewicza, Sowińskiego, Okulickiego, Kozielska, Wieczorka, Górnych Wałów, Kaczyniec, Rynek, Plebańska, pl. Wszystkich Świętych, Szkolna, Średnia, Raciborska, Kościelna, pl. Inwalidów Wojennych, Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Młyńska, Powstańców Warszawy, Jasnogórska, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Berbeckiego, Sienkiewicza, park Chopina, al. Przyjaźni. Biegacze wystartują z ulicy Bojkowskiej.
Z miasta 2014-10-19
Ulicami Gliwic pobiegną dziś uczestnicy półmaratonu. Z tego powodu, w godzinach od 10.00 do 13.00 zablokowane będą m. in. ulice:
Kościuszki, Mickiewicza, Sowińskiego, Okulickiego, Kozielska, Wieczorka, Górnych Wałów, Kaczyniec, Rynek, Plebańska, pl. Wszystkich Świętych, Szkolna, Średnia, Raciborska, Kościelna, pl. Inwalidów Wojennych, Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Młyńska, Powstańców Warszawy, Jasnogórska, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Berbeckiego, Sienkiewicza, park Chopina, al. Przyjaźni. Biegacze wystartują z ulicy Bojkowskiej.
Z miasta 2014-10-18
W najbliższą niedzielę o godz. 19.30 w gliwickiej Katedrze pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbędzie się uroczysty koncert z okazji 75 rocznicy urodzin Ks. Biskupa Gerarda Kusza. Wystąpi Wojciech Różak, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu "Dni Muzyki Organowej" w Gliwicach. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gliwic.
Słowo o muzyce wygłosi - Piotr Oczkowski.
Program koncertu:


2014-10-18
„Mój przyjaciel film” to inicjatywa fundacji Generator, która przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej organizuje pokazy w wybranych miastach w całej Polsce. Cykl obejmuje pięć cotygodniowych spotkań, na które składają się: pokaz specjalnie dobranego filmu fabularnego oraz warsztat psychoedukacyjny. W jego trakcie dzieci rozwijają swoje kompetencje społeczno-emocjonalne: świadomość siebie i innych, kontrolę własnego nastroju, umiejętności samodzielnego motywowania się, empatię, czy zarządzanie relacjami (5 najważniejszych obszarów inteligencji emocjonalnej zidentyfikowanych przez Davida Golemana). Inspiracji zaś dostarczą im bohaterowie filmowi i ich ekranowe przygody.
1 2 3 4
...
472 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta
Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Ubezpieczenia FHU Agencja III
Adres:
Gliwice, Dubois 10
tel: 32/ 231-31-56; 603-696-305
E-mail: agencja3@itms.pl
www: www.pzuagencja3.pl
Sonda
Czy Waszym zdaniem miejski monitoring się sprawdza?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl