RSS
Aktualnosci
2015-01-31
Trwa plebiscyt "Nowin Gliwickich" - Człowiek Ziemi Gliwickiej 2014. Kupcie naszą gazetę, wytnijcie kupon i zagłosujcie na swojego faworyta! Aby ułatwić Wam zadanie, zaprezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów. Dziś Mieczysław Chorąży.
Symbol Gliwic. Dla wielu autorytet, hołdujący zasadzie uczciwości i obywatelskiego zaangażowania, o życiorysie godnym filmów dokumentalnych. Profesor pewnie się obruszy, czytając te słowa, bo jest osobą skromną. Jednak nie ma w nich żadnej przesady.
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-01-31
Do momentu, kiedy spadochron się otworzy, to tak naprawdę nie ma się już czego bać – mówi z uśmiechem 94-letni Aleksander Tarnawski „Upłaz”, jeden z dwóch żyjących jeszcze Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.  W 1943 roku niedaleko Warszawy na spadochronach wylądowało kilkunastu cichociemnych, wśród nich „Upłaz”. 71 lat później, w tej samej okolicy, podporucznik Tarnawski ponownie skoczył ze spadochronem. W ten sposób uczcił pamięć swoich kolegów - cichociemnych.  – O czym myślałem podczas lotu? O niczym, po prostu sobie patrzyłem – mówił zadowolony.
Z miasta 2015-01-30
Europa Centralna, jedno z największych centrów handlowych w regionie, z satysfakcją podsumowuje drugi rok działalności na rynku. Centrum, od otwarcia w marcu 2013 roku, notuje znaczące wzrosty w każdym aspekcie działalności. Wzrost frekwencji w galerii w 2014 sięgnął poziomu prawie 45 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a w samym grudniu wzrost ten plasował się na poziome 12 proc. w porównaniu do grudnia 2013.
Policja 2015-01-30
Policja szuka sprawców oszustwa, do którego doszło w środę po 11.00 w pobliżu banku w centrum Gliwic. Ofiarą naciągaczy padł 66-letni mieszkaniec Gliwic, do którego podszedł mówiący łamaną polszczyzną mężczyzna.  Zapytał gliwiczanina, gdzie może sprzedać złote monety. Na miejscu pojawił się kolejny „kontrahent”. Miał kupić wcześniej kilka monet, które sprzedał u złotnika i dużo zarobił, deklarował chęć zakupu kolejnych.
2015-01-30
Trwa plebiscyt "Nowin Gliwickich" - Człowiek Ziemi Gliwickiej 2014. Kupcie naszą gazetę, wytnijcie kupon i zagłosujcie na swojego faworyta! Aby ułatwić Wam zadanie, zaprezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów. Dziś Agnieszka Filipkowska.
O pani Agnieszce można tak: doktor nauk humanistycznych, Ślązaczka, germanistka, tłumaczka, podróżniczka, nauczycielka języka niemieckiego, poczytna blogerka, działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Z miasta 2015-01-30
Trwają prace przy budowie kanalizacji w Ostropie, a jednocześnie rozpoczęła się jej rozbudowa. rozpoczyna się jej rozbudowa. Chodzi o odcinek o długości 3,6 km, od skrzyżowania ulic  Daszyńskiego i Architektów i dalej, wzdłuż ulicy Traktorzystów. Prace mają się zakończyć do czerwca 2015 roku. 


Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-01-30
Małgorzata Lichecka rozmawia z Grzegorzem Krawczykiem, dyrektorem gliwickiego muzeum, szefem Czytelni Sztuki o niezwykłej książce i niezwykłej przyjaźni dwóch wybitnych osobowości: Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Lewczyńskiego.  

 - Piszesz listy? Choć złe pytanie stawiam. Dziś należałoby zapytać tak: korespondujesz mailowo?  Dawniej list był czymś osobistym. Nawet, gdy pisano go na maszynie. Zawsze można było  coś skreślić, poprawić, dopisać.
2015-01-29
Trwa plebiscyt "Nowin Gliwickich" - Człowiek Ziemi Gliwickiej 2014. Kupcie naszą gazetę, wytnijcie kupon i zagłosujcie na swojego faworyta! Aby ułatwić Wam zadanie, zaprezentujemy sylwetki wszystkich kandydatów. Dziś Gerard Drozd.
Muzyka to dla niego cały świat. A świat zachwyca się jego kompozycjami. Prezentowanymi w najróżniejszych wykonaniach, w prestiżowych salach koncertowych sześciu kontynentów. Gliwice są jego domem, miejscem, w którym tworzy. I z którego jest niezmiernie dumny. Komponuje nieustannie. 
Kultura 2015-01-29
Paweł Gabara nie będzie już dyrektorem GTM. 28 stycznia złożył rezygnację, która została przyjęta. Gabara będzie pełnił swoją funkcję do 31 marca 2015 r. Konkurs na to stanowisko zostanie ogłoszony w marcu. Oto oświadczenie, które dyrektor Gabara zamieścił na stronie GTM:
"Czasami przychodzi taki moment w życiu, że należy powiedzieć: stop. Ja właśnie tak zrobiłem. Przez kilkanaście lat oddawałem Gliwickiemu Teatrowi Muzycznemu moje serce, doświadczenie, pasję i czas.
2015-01-29
Zbliżają się walentynki. Za tydzień, 4 lutego, kupcie Nowiny Gliwickie - poznacie szczegóły akcji Walentynki z Nowinami. A tymczasem możecie już wysyłać życzenia walentynkowe, które ukażą się w Nowinach. Zamieszczenie wyznania jest oczywiście bezpłatne. Wystarczy je przesłać na adres: kasia@nowiny.gliwice.pl. Koniecznie w tytule wiadomości wpiszcie hasło: życzenia walentynkowe.
1 2 3 4
...
506 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta
Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Sonda
W miejscu Fabryki Drutu powstanie nowe centrum - Nowe Gliwice II. Podoba ci się taki pomysł?
Tak
Nie
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl