RSS
Aktualnosci
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-05-22

Najpierw zabił, obrabował, potem upozorował wypadek, wzniecając pożar... W gliwickim sądzie zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Knurowa. Michał B., oskarżony o zamordowanie starszej kobiety, trafi za kratki na 25 lat.


Powiat 2015-05-21

1 czerwca zapowiada się emocjonujące spotkanie z przygodą i odkrywcami. Jeżeli nie wiesz jak atrakcyjnie spędzić Dzień Dziecka, nie ma lepszego pomysłu. Nie wierzysz? Przekonaj się, wchodząc na stronę fb.com/festiwalCarpeDiem. A potem jeszcze namów wychowawcę i kolegów z klasy i przypilnuj, by na adres festiwalcarpediem@gmail.com poszło zgłoszenie, z podaniem nazwy szkoły i przybliżoną liczbą uczestników. A czasu nie zostało wiele. Festiwal startuje 1 czerwca, punktualnie o 9.00.


Konkursy 2015-05-21

Zbliża się Dzień Matki. Każdy z nas chciałby obdarować tę najważniejszą osobę w naszym życiu. Abyście, wraz ze swoimi mamami, mogli uczcić Dzień Mamy zapraszamy Was do udziału w konkursie. Do wygrania średnia pizza z dwoma składnikami i kwiaty dla Mamy! Zaprasza Pizzeria Żarłacz (ul. Jasna 14a) i Kwiaciarnia Helianthus (ul. Jasna 14a/60). 


Policja 2015-05-20

Od poniedziałku 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z wykroczeń. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę policjanci obligatoryjnie odbierać mają prawa jazdy na trzy miesiące Jeśli w tym okresie osoba ukarana dalej będzie kierować pojazdem, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna wpadka skutkować powinna definitywnym odebraniem uprawnień. Mamy już pierwsze efekty wprowadzenia nowego prawa. W efekcie poniedziałkowej akcji „Prędkość” trzech kierowców w naszym rejonie straciło uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.


2015-05-20

Jak zapowiadają drogowcy 29 maja ma zostać otwarty nowy węzeł łączący Drogę Krajową nr 88 i ul. Portową, a w przyszłości także Drogową Trasę Średnicową. Po wielu miesiącach przerwy Znowu możliwy będzie dojazd z DK 88 w kierunku Łabęd czy osiedla Kopernika. Powstały dwa ronda turbinowe.

2015-05-20
19 maja, podczas koncertu "Gliwiczanie Gliwiczanom”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej wręczyło doroczne honorowe nagrody.
W gronie wyróżnionych  statuetką i dyplomem znalazła się Joanna Nawratil – Ludwiczak, prezes zarządu "Nowin Gliwickich”. Uhonorowano ją za całokształt podejmowanych działań promujących ludzi, realizowanie szeregu inicjatyw kulturalnych promujących miasto oraz ożywianie jego życia kulturalnego. Działania te wspierała funkcją wieloletniej redaktor naczelnej tygodnika obywatelskiego, a następnie prezesa zarządu. Nagrodę SPZG otrzymała także Halina Kula, współwłaścicielka  gliwickiej firmy  Mat Bud.    
2015-05-20

Politechnika Śląska świętuje w tym roku jubileusz 70 urodzin. Dla uczczenia jubileuszu jednej z największy polskich szkół technicznych przygotowano szereg wydarzeń. Główne obchody potrwają od 20 do 22 maja. Wśród gości swoja obecność zapowiedziała premier Ewa Kopacz.

Sport 2015-05-19
- Zająć czwarte miejsce w najtrudniejszej klasie, tuż za najmocniejszymi „zmotami”, wyposażonymi w mechaniczne wyciągarki i zobaczyć swoje nazwisko wśród czołówki polskiego off-road’u – lepszego finału majówki, nie mogliśmy sobie wymarzyć– podsumowuje start w rajdzie „Mutt” kierowca teamu TVN Turbo, gliwiczanka Dagmara Kowalczyk.
„Mutt” w Gliwicach to jeden z najlepiej zorganizowanych, polskich rajdów terenowych. Przez noc i dwa dni, zawodnicy mieli do pokonania kilkanaście kilometrów jazdy po gliwickim poligonie i pobliskiej kopalni piasku „Kotlarnia”.


Z miasta 2015-05-19

Woda jest źródłem życia i fenomenów. Udowadnia to interaktywna wystawa, którą po raz pierwszy w Polsce zobaczyć będzie można w CH FORUM Gliwice (21 maja – 2 czerwca). Piętnaście eksponatów demonstruje zadziwiające zjawiska związane z wodą. Towarzyszące wystawie dodatkowe atrakcje – warsztaty i projekcje – przygotowane w kooperacji z gliwickimi naukowcami i Cinema City, są interesującą ofertą dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych.


1 2 3 4
...
542 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta
Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Sonda
Strefy płatnego parkowania od lipca. Podoba Wam się ten pomysł?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl