RSS
Aktualnosci
2014-12-19
Obdarowani i darczyńcy się cieszą. W gliwickiej firmie hybris udana Szlachetna paczka i akcja dla gliwickiego domu dziecka nr 2. Przez kilka dni było gorąco: pracownicy zbierali, liczyli i pakowali paczki. A w nich najpotrzebniejsze rzeczy -  odzież czy  żywność, a także pieniądze na opał.   
W „Szlachetną paczkę” zaangażowały się wszystkie działy i piętra. Tak jak ten, w którym pracuje Jakub Bartczak. To on odpowiadał za firmową logistykę - W tym roku postanowiliśmy wspomóc rodzinę z tego programu. Najważniejsza była żywność, nie zabrakło również obuwia, odzieży, leków czy chociażby łóżeczka. Zbiórkę prowadziliśmy z rozmachem. Co przełożyło się na 20 kartonów wypełnionych po brzegi – tak akcję podsumowuje Bartczak.
Kultura 2014-12-19
Japońskie militaria pochodzące z XVIII i XIX wieku (zbroje i broń sieczna oraz drzeworyty z początku ubiegłego stulecia przedstawiające sceny z wojny chińsko-japońskiej i epizody średniowiecznej legendy o Heike), to jedne z najciekawszych i najcenniejszych zabytków, jakie w swoich zbiorach posiada Muzeum w Gliwicach. W związku z planowaną w przyszłym roku wystawą część wschodniej kolekcji – o największej wartości historycznej i artystycznej – poddana została gruntownej konserwacji. Projekt był realizowany przez cały 2014 rok i zakończył się w tym tygodniu.
Policja 2014-12-19
Wczoraj około godziny 5.00 na ul. Zabrskiej w Paniówkach 33-letni kierowca volkswagena passata zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z renaultem prowadzonym przez 55-latka. Policjanci ustalili, że 33-latek miał 2 promile alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy kat. B. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice.
Policja 2014-12-19
Wczoraj o godz. 17.00 na ul. Staromiejskiej w Łabędach 36-latka kierująca samochodem marki Nissan Almera, na oznakowany przejściu dla pieszych potrąciła 19-letnią kobietę. Poważnie ranną pieszą przewieziono do szpitala. To kolejne potrącenie na pasach w ciągu kilku ostatnich dni. W ubiegłym tygodniu  przy ul. Ciupków, 29-latka kierująca fordem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 68-latkę. W Knurowie z kolei, przy ul. Dworcowej, 54-latek prowadzący volkswagena potrącił na skrzyżowaniu 64-latkę. I kolejne zdarzenie - również przy ul. Wilsona w Knurowie, 26-latek jadący fiatem potrącił 60-letniego pieszego, przebiegającego kilka metrów przed pasami. 60-latek doznał poważnych obrażeń ciała.
Z miasta 2014-12-19
Nowe rośliny pojawią się m.in. w miejscach, w których wycięto drzewa zagrażające kierowcom i pieszym - wzdłuż dróg administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Drzewa i krzewy zostaną nasadzone wzdłuż ulic: Piastowskiej, Daszyńskiego, Kozielskiej, Knurowskiej oraz na terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą to katalpy, klony, robinie, jabłonie ozdobne oraz pospolite odmiany krzewów.
Z miasta 2014-12-19
Wczoraj, nie bez trudu, udało się usunąć obelżywy komunikat, który jeden z mieszkańców miasta na elewacji zabytku skierował do swojej konkubiny. Przypomnijmy, że 12 grudnia przed godziną 18.00 na ul. Wysokiej w Gliwicach policjanci zatrzymali 42-letniego wandala, który pomalował farbą elewację Zamku Piastowskiego. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 42-latek został obciążony kosztami przywrócenia elewacji do stanu pierwotnego.
CZAS WOLNY 2014-12-19
Ostatni weekend przed świętami, ostatnia szansa na przygotowania i kupienie prezentów. W Gliwicach zaplanowano kilka wydarzeń, które Wam w tym pomogą. Sprawdźcie.
Gospodarka 2014-12-18
Związki zawodowe Bumaru-Łabędy twierdzą, że sytuacja zakładu jest  dramatyczna po utracie kontraktu na dostawę podwozi do haubicoarmat Krab. 17 grudnia Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że podwozia do Krabów zostaną kupione od koreańskiej firmy Samsung Techwina, a nie od gliwickiego zakładu.

Napisane w Nowinach Gliwickich 2014-12-18
Kto ważniejszy: inwestor czy mieszkańcy?

4 grudnia na ręce prezydenta Gliwic, jego zastępców, przewodniczącego rady miasta i wszystkich radnych trafiło pismo, którego autorami są członkowie Zarządu Osiedla Wilcze Gardło. Stanowczo sprzeciwiają się projektowi zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego po południowej stronie autostrady A4, w rejonie ul. Traktorzystów. Pismo to wierzchołek góry lodowej. Bo w Wilczym Gardle od wielu miesięcy wrze. Mieszkańcy boją się, że ich mała zielona ojczyzna już wkrótce zostanie rozjechana przez tiry, a pola zapełnią się halami logistycznymi. Obawy są uzasadnione. Wystarczy bowiem mała zmiana w planie, by stawiać tu obiekty wielkopowierzchniowe.
2014-12-18
To już 18. edycja plebiscytu „Nowin Gliwickich”. Redakcja „Nowin Gliwickich” zaprasza do zgłaszania kandydatur w plebiscycie Człowiek Ziemi Gliwickiej 2014. Liderzy lokalnych społeczności, osoby na co dzień pracujące dla dzielnicy, osiedla, ludzie, których warto dostrzec i docenić, gdyż swoją postawą i zaangażowaniem promują miasto i powiat. Rozejrzyjcie się, Państwo, wokół siebie i jeśli znacie takich, którzy na tytuł zasługują, napiszcie. Czekamy na Wasze głosy, zapraszamy też instytucje, organizacje społeczne, firmy – może wśród Was jest Człowiek Ziemi Gliwickiej?
1 2 3 4
...
494 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta
Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Praca
Adres:
tel: brak
E-mail: brak
www: brak
Sonda
Choinka: sztuczna czy prawdziwa?
Sztuczna
Prawdziwa
Żadna
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl