RSS
Aktualności
Kultura 2015-12-01
Lista dokonań, wybitnych nauczycieli i absolwentów tej prestiżowej w Polsce i regionie szkoły jest długa. Kuźnia talentów, tak najkrócej można powiedzieć o jubilatce. I choć codzienność to żmudne ćwiczenia, liczy się przede wszystkim miłość do muzyki. Bez niej nie byłoby ani szkoły, ani jej bogatej historii.
Policja 2015-12-01
Wczoraj tuż przed północą zatrzymano w Knurowie andrzejkowego imprezowicza, nota bene - solenizanta, który prowadził swojego fiata, mając we krwi 1,8 promila alkoholu. Co ciekawe, jako pasażerka w samochodzie siedziała małżonka kierowcy - trzeźwa i posiadająca prawo jazdy... 


Z miasta 2015-12-01
Na Rynku rośnie szopka. Już po raz dziesiąty buduje ją gliwicka firma Radan. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wokół niej pojawią się bożonarodzeniowe stragany. Z kolei przy Dworcowej MZUK stawia największą w mieście choinkę.  
Z miasta 2015-11-30
Przypadając na początek grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza,  były okazją do spotkania wolontariuszy Fundacji „Biegamy z Sercem”. 30 listopada uczniowie z IV LO i GM nr 9 odwiedzili niepełnosprawną młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka.
Edukacja Z miasta 2015-11-30
Już po uroczystościach barbórkowych na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Tradycyjnie przyjęto studentów pierwszego roku do stanu górniczego – skokiem przez skórę. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór akademicki.
Nasze akcje 2015-11-30
Od dziś na pierwszym piętrze redakcji "NG" stoi choinka. Jest pięknie przystrojona, bo wiszą na niej ozdoby wykonane przez najmłodszych gliwiczan. Teraz część z autorów tych prac spotka się u nas ze św. Mikołajem i dostanie od niego prezent!  
Policja 2015-11-30
Kiedy tradycyjne metody śledcze zawodzą, policja decyduje się na publikację wizerunku podejrzanego. Tak jest i w tym przypadku. 11 listopada przed godz. 16.00 w jednym z gliwickich centrów handlowych nieznany sprawca, współdziałając jeszcze z co najmniej jednym mężczyzną, ukradł konsolę do gier Sony Playstation 4 wraz z grą Oder. 
Policja Sport Powiat 2015-11-30
W 10. edycji Mistrzostw Służb Mundurowych Powiatu Gliwickiego w Futsalu najlepsza okazała się drużyna z pierwszego komisariatu. W finale spotkała się z ekipą z "dwójki". Z brązem rozgrywki zakończyli mundurowi z komisariatu w Łabędach. 


Z miasta 2015-11-29
Mikołajki w atmosferze nauki i zabawy? Tylko w Fabryce Naukowców! Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Mikołajem! Przez cały weekend (5-6 grudnia) na Wasze pociechy czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Kultura Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-11-29
W prezbiterium drewnianego kościółka św. Jerzego dominują szarości, biele, zgaszone brązy z domieszką czerwieni. Odnowione rok temu polichromie prezentują się pięknie, choć są niezwykle oszczędne w formie, skromne i proste. W niektórych miejscach kształty ludzi i przedmiotów nieznany artysta ledwo zarysował. 
1 2 3 4
...
612 »
Gazeta
nr 48/15 ()
MARCO. Oferuje: izolatory, uszczelki i podkładki, etykiety i taśmy, etykiety tekstylne, materiały opakowaniowe. Oprogramowanie, projektowanie graficzne, doradztwo i szkolenia.
Adres:
Gliwice, Antonio Gaudiego 8D
tel: + 48 32 30 20 700
E-mail: office@labels.pl
www: www.labels.pl/index.html
Sonda
Co jest najważniejszym aspektem bożonarodzeniowych świąt?
aspekt religijny
spędzenie czasu z najbliższymi
okazja do odpoczynku
prezenty
okazja do objadania
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl kotonski.pl