RSS
Aktualnosci
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-05-03
Piękna pogoda wygania z domu. Zwłaszcza dzieciom trudno wysiedzieć w zamknięciu. Po naszej rundzie przez place zabaw wiemy, które warto odwiedzić, a które na razie ominąć.
Najmłodsi mieszkańcy Gliwic mają do swojej dyspozycji ponad 50 publicznych placów zabaw. Podobne miejsca czynne są niemal w każdej dzielnicy. Wszystkie czekają w gotowości na nowy sezon. MZUK, który odpowiada za  utrzymanie placów, dopilnował wiosennych porządków.
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-05-02
Im bliżej lipca, tym goręcej wokół płatnego parkowania. Nie brakuje głosów, że parkomaty to tylko sposób na pomnożenie miejskiej kasy. Sytuacje, jak ta przy ul. Lompy, potwierdzają słuszność podobnych opinii.
Ulice Lompy i Chopina. Znalezienie miejsca dla samochodu w porze szczytu graniczy z cudem. Tutejsi mieszkańcy codziennie zdani są na łaskę sił nadprzyrodzonych. Spodziewają się, że pomoc z tej strony  będzie potrzebna i wówczas, gdy pojawi się przymus opłaty za parkowanie. Abonament  nie daje bowiem prawa do miejsca.  
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-05-01
Zwykle zaczyna się tak samo. Niewinna imprezka podlewana alkoholem. Nie, żadne pijaństwo. Jedno, drugie piwko. Bo jak się bawić na trzeźwo. W towarzystwie nie wypada odmówić, bo kto nie pije, ten kapuje. A kto lubi być wykluczonym. Ulegamy więc namowom. Potem kolejna impreza i jeszcze jedna. Nawet nie wiemy, kiedy przekraczamy cienką granicę między popijaniem a uzależnieniem. François de La Rochefoucauld, francuski pisarz i filozof  napisał kiedyś, że więcej ludzi utonęło w kieliszku niż w morzu. Poznajcie historię trzech osób, które straciły wiele lat życia przez alkohol.
2015-05-01
W długi weekend najczęściej wyjeżdżamy. Kto jednak zostaje w Gliwicach, na pewno nie będzie się nudził. Sprawdźcie, co się będzie działo!
1 maja. Bicie rekordu
1 maja w naszym mieście (parking CH Europa Centralna) odbędzie się bicie rekordu Guinnessa w długości kolumny samochodów marki Alfa Romeo. Wiadomo już, że udział weźmie w nim co najmniej 1500 osób, co oznacza, że kolumna może się ciągnąć przez 5 km. Jeśli faktycznie tak się stanie, dotychczasowy rekord może zostać pobity. Dotychczas najdłuższą kolumnę (526 alf) ustawiono w maju 2012 r. w Słowenii. Bicie rekordu organizuje Klub Alfa Romeo Górny Śląsk.
Z miasta 2015-04-30
Teren przy ul. Jagiellońskiej i Piwnej, na którym miało powstać nowoczesne centrum handlowe, od lat stoi pusty i wszystko wskazuje na to, że nieprędko ktoś go zagospodaruje. Podczas dzisiejszego przetargu nikt nie złożył oferty kupna nieruchomości. Teren wyceniono na  ponad 23,5 mln zł.
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-04-30
Nowy skrót od ulicy Rybnickiej do Pszczyńskiej ma mieć około 4 kilometrów długości. Odcinek Rybnicka – Bojkowska przejdzie po południowej stronie ogródków działkowych na Trynku i tyłem lotniska.
Poważniejszym wyzwaniem jest budowa drugiego fragmentu, od ulicy Bojkowskiej. Zarząd Dróg Miejskich zaplanował przebudowę 400-metrowego fragmentu ul. Bojkowskiej, budowę nowego łącznika Bojkowska – Okrężna oraz przebudowę południowej części ul.Okrężnej.
Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-04-30
Dziś odbędzie się licytacja komornicza/przymusowa nieruchomości. Czy cena ponad 23 mln zł za prawie 8 hektarów wybetonowanego gruntu w centrum Gliwic okaże się kusząca?
Teren między ulicami Piwną, Mitręgi i Jagiellońską szuka swojego kupca od kilku lat. Bezskuteczne próby sprzedaży podejmowała firma ProLogis, która przejęła nieruchomość od zbankrutowanego dewelopera Parkridge Retail.
Sport 2015-04-30
W hali przy ul. Sikorskiego 132 trwają VII Mistrzostwa Gliwic w Futsalu szkół gimnazjalnych.
Zdrowie 2015-04-30
W gliwickim Centrum Onkologii zespół prof. Adama Maciejewskiego dokonał pierwszego na świecie przeszczepu narządów szyi ( gardła, przełyku, tchawicy, krtani, tarczycy z przytarczycami, struktury mięśniowych). Operację przeprowadzono 11 kwietnia.
2015-04-30
1 maja w naszym mieście (parking CH Europa Centralna) odbędzie się bicie rekordu Guinnessa w długości kolumny samochodów marki Alfa Romeo. Wiadomo już, że udział weźmie w nim co najmniej 1500 osób, co oznacza, że kolumna może się ciągnąć przez 5 km. Jeśli faktycznie tak się stanie, dotychczasowy rekord może zostać pobity. Dotychczas najdłuższą kolumnę (526 alf) ustawiono w  maju 2012 r. w Słowenii.
Bicie rekordu organizuje Klub Alfa Romeo Górny Śląsk.

1 2 3 4
...
538 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta


Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Sonda
Czy planujesz wyjazd poza Gliwice na długi weekend?
Tak
Nie
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl