RSS
Aktualnosci
Z miasta 2015-03-29
Cykliczne podwieczorki koncertowe w Willi Caro konsekwentnie prowadzą nas szlakiem salonów muzycznych, proponując utwory równie kameralne, co znaczące. Wprowadzają w królestwo dawnych dźwiękowych fascynacji i mód, wybierając starannie formy i gatunki najbardziej istotne, oryginalne, w pewnym sensie wzorcowe. Poprzedni, lutowy seans w swym wehikule czasu przeniósł nas na łono romansów pasterskich, ostatnia niedziela (22 marca) była wyprawą w świat powstającego z klasycznych dekoracji romantyzmu. Wehikuł odpalił ze zwykłą swadą Piotr Oczkowski, a kierowały nim cztery niezwykłe artystki – Les Femmes.
Policja 2015-03-28

Nie umilkły echa piątkowego porannego wypadku, w którym zginął kierowca audi, a mamy kolejne ofiary. Wczoraj późnym wieczorem na DK 88 doszło do tragicznego zdarzenia. Po godzinie 22.00 na wysokości os. Obrońców Pokoju samochód marki BMW jadący w stronę Zabrza śmiertelnie potrącił pieszego, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z mazdą. Zginęli obaj kierowcy.

Napisane w Nowinach Gliwickich 2015-03-28
Po zimie nie ma już śladu, ale drzewa, krzewy i trawniki nie zdążyły się jeszcze zazielenić. W „nagim” mieście widać najlepiej jego wstydliwą stronę – śmieci. Nie ma co się oszukiwać: gliwickie ulice znowu toną w brudzie, papierach i psich ekskrementach! Nie trzeba się specjalnie wysilać, by znaleźć namacalne tego dowody. Obraz nędzy i rozpaczy podkreślają jeszcze rozgrzebane inwestycje drogowe. Nasz fotoreporter odwiedził ledwie kilka miejsc i uwiecznił wszechobecny brud i śmieci. Niestety, dla wielu z nas kosze w miejskim pejzażu pełnią funkcję tylko estetyczną.
Nasze akcje 2015-03-28
Już w środę świąteczne wydanie „Nowin Gliwickich”, a z nim wielkanocna niespodzianka!
Wspólnie z cukierniami Łodzianka Andrzej Zarzycki (ul. Krupnicza 7, wejście od placu Mlecznego, tel. 32/231-78-17, sklep firmowy ul. Zawadzkiego 10, tel. 32/ 234-29-79) oraz Wisienka ( ul. Zwycięstwa 53, tel. 32/ 231 26 20), przygotowaliśmy dla naszych Czytelników świąteczną niespodziankę. 1 kwietnia przed naszą redakcją będziemy sprzedawali „Nowiny”, a do nich – zupełnie za darmo – dołożymy pyszne babeczki wielkanocne, idealne do świątecznego koszyka. Ale to nie wszystko...
2015-03-27
Wczoraj wieczorem, podczas gaszenia pożaru na nieużytkach przy ul. Przyszowskiej w Łabędach, znaleziono ciało mężczyzny. Gliwiccy policjanci wszczęli w tej sprawie śledztwo. Do pożaru traw na nieużytkach doszło około godziny 20.30, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn. Podczas akcji znaleziono prowizoryczny budynek. W środku leżał nieżyjący już 57-latek. W tym miejscu od dłuższego czasu spotykały się osoby bezdomne. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do wyjaśnienia zatrzymano 4 osoby. Nie wyklucza się więc udziału osób trzecich.

Policja 2015-03-27
Z tej okazji, życząc ludziom związanym ze światem teatru wspaniałych spektakli, owacji na stojąco i nieskończonej liczby bisów, prezentujemy recenzję „Rodziny Addamsów”. Autorstwa Małgorzaty Licheckiej.

Trupa spod znaku trupa
Jacek Mikołajczyk uczynił ze swojej musicalowej wiedzy doskonały użytek. Na reżyserski debiut wybrał światowy przebój – „Rodzinę Addamsów”. Nie bał się wyzwania, uważając, że taka okazja może się nie powtórzyć. Ryzyko się opłaciło, a potwierdził to premierowy spektakl.  
2015-03-27
W poniedziałek 1 kwietnia wszyscy kierowcy, poza mieszkańcami domów przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 i Stanisława Dubois 16, będą mieli ograniczoną możliwość wjazdu na teren posesji.
Zmiany  nie będą dotyczyły klientów dojeżdżających na zakupy do Biedronki.
Więcej: www.biprohut.gliwice.pl
Powiat 2015-03-27

W ubiegłym roku w gminie Pilchowice, po wielu latach przerwy, ponownie zorganizowano wielkanocną procesję konną. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom i również w tym roku jeźdźcy wyruszą na objazd okolicznych pól.

Policja 2015-03-27
Wczoraj w Gliwicach doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem ofiarą oszustów padł 85-letni mieszkaniec ulicy Zubrzyckiego. Po godzinie 12.00 do jego drzwi zapukały dwie kobiety. Powiedziały, że są pracownicami służby zdrowia, więc starszy pan wpuścił je do mieszkania. Podczas miłej pogawędki jedna z kobiet odwróciła jego uwagę, a druga ukradła 2 tys. zł.
Policja po  raz kolejny apeluje o niewpuszczanie do domów osób nieznajomych. Jeśli twierdzą, że pracują w służbie zdrowia czy innej instytucji, warto zawołać sąsiada lub umówić się na inny termin i czekać na nie z kimś z rodziny.

 
Policja 2015-03-27
Na ul. Toszeckiej, na wysokości kąpieliska Leśnego, tir zderzył się z samochodem osobowym. W wypadku zginął kierowca audi. Ulica jest zablokowana.
1 2 3 4
...
527 »
Co, gdzie, kiedy?
Gazeta
Branżownik
Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych
Adres:
Glwice, Kujawska 112
tel: 32/ 332 19 09; 607 089 550
E-mail: fuks2@poczta.onet.pl
www: https://www.facebook.com/FuksGliwice
Elektronika biurowa: kopiarki, telefaksy, drukarki KopiMat s.c.
Adres:
Gliwice, Kozielska 18 lok.7
tel: 32/ 494-45-01; fax: 32/ 494-45-02
E-mail: biuro@kopimat.pl
www: www.kopimat.pl
Biuro Rachunkowe JANTAL
Adres:
Gliwice
tel: brak
E-mail: brak
www: www.jantal.pl
Sonda
Hala Gliwice dla PWiK. Czy to dobry pomysł?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Partnerzy
Nowiny Gliwickie sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 3
tel.: 32/231 47 60‎, fax.: 32/230 71 22
e-mail: office@nowiny.gliwice.pl
wykonanie: kotonski.pl