W sobotę zakończyły się w Gliwicach 91. Mistrzostwa Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2017. Jest to jedna z bardziej prestiżowych imprez tenisowych w Polsce, wyłaniająca mistrzów kraju.

Na kortach przy ul. Kosynierów rywalizowało ponad 80 tenisistek i tenisistów. Zawody rozpoczęły się 2 września. Łączna pula nagród wynosiła 60 tysięcy złotych. Zwycięzcy gry pojedynczej pań i panów zgarnęli po 8 tysięcy. Mistrzem Polski w singlu mężczyzn został Marcin Gawron z Fakro Nowy Sącz, który w finale pokonał  Bartosza Wojnara z Beskidu Ustroń 6:0, 6:1. Gawron (na zdjęciu z lewej) wygrał też pojedynek deblowy, występując w parze z Matuszem Kowalczykiem z Ustronia.

- Udało się zdobyć dwa złota, więc turniej mogę zaliczyć do udanych – mówił ucieszony Gawron. - Dzięki temu mistrzostwu otrzymałem tzw. dziką kartę do największego turnieju w Polsce PKO Open w Szczecinie. Liczę, że forma się utrzyma i zagram co najmniej tak dobrze, jak w Gliwicach.

W finale singla pań rywalizowały Magdalena Zajda (Advantage Bielsko-Biała) z Katarzyną Wysoczańską (KTA Wrocław). Wygrała ta druga 1:6, 6:2, 7:5.

W turnieju mieszanym zwyciężyli Agata Borgaman i Błażej Koniusz, pokonując 6:3, 6:1 Magdalenę Kądzielewską (gliwiczanka reprezentująca CHTT Chorzów) i Macieja Ziombra.

W finale gry podwójnej pań spotkały się Paulina Czarnik, Justyna Jegiołka z Magdaleną Kądzielewską i Julią Wędrochą.  Wygrały te pierwsze 6:0, 6:1.

Poza turniejem głównym organizatorzy przeprowadzili wiele imprez towarzyszących. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności mieli m.in. dziennikarze oraz dzieci.
Organizatorem mistrzostw była  Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej Radan.