Uczniowska drużyna przywiozła medal z jubileuszowego, 25. biegu organizowanego przez  zaprzyjaźniony z powiatem gliwickim powiat Mittelsachsen w Niemczech. Gorzej poszło reprezentacji dorosłych – sztafeta na czele ze starostą Waldemarem Dombkiem przybiegła na metę jako przedostatnia.
Zawody odbywały się w mieście Mittweida. 29 kwietnia na starcie stanęło 106 zespołów, wśród nich dwie z powiatu gliwickiego. Reprezentację młodzieżową tworzyli uczniowie ze szkół w Pyskowicach i Knurowie, a wśród seniorów w barwach powiatu wystąpili przedstawiciele władz samorządowych i nauczyciele ze wspomnianych jednostek oświatowych.

Sztafeta uczniów zajęła 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej, a jednocześnie pobiegła najlepiej w grupie młodzików, zdobywając zaszczytny tytuł „Najlepszej drużyny młodego pokolenia”. Drugi z zespołów dotarł na metę jako drugi od końca, za co wygrał słodką nagrodę pocieszenia – tort.

Doroczne wyjazdy na Bieg Powiatu Mittelsachsen to stały element współpracy samorządów z Polski i Niemiec. Tym razem pobyt, obok rywalizacji sportowej, obejmował również atrakcje kulturalne.  W niedzielę, 30 kwietnia, delegacja z Polski wraz z niemieckimi gospodarzami zwiedziła skansen Treppenhauer, będący kopią średniowiecznego miasta górniczego.