Młodzi lekkoatleci Piasta Gliwice rywalizowali na mistrzostwach Śląska, które rozegrano w pierwszy weekend czerwca w Bielsku-Białej. Trenerom udało się dobrze przygotować swoich podopiecznych do sezonu letniego. Gliwiczanie zdobyli aż 14 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli biegacze na średnich dystansach 800-1500 m. Podopieczni trenera Adama Śniegórskiego wielokrotnie stawali na podium przy okazji ustanawiając rekordy życiowe. Nasi juniorzy młodsi: Jakub Ostropolski i Dawid Mysiuk zwyciężyli w swoich konkurencjach. Pierwszy w biegu na 800 m  (1.56.98 s), drugi na 1500 m (4.08.76 s). Grzegorz Bremora był drugi wśród juniorów na 80 0m (1.58.48 s) i trzeci na 1500m (4.08.73 s). Marcin Olesińki został wicemistrzem Śląska juniorów w biegu na 1500 m (4.07.11 s) i brązowym medalistą na 800 m. Brązowy medal wywalczył Kacper Przeradzki w biegu na 400 m (50,46 s).

Bardzo udanie starowali przedstawiciele konkurencji technicznych – podopieczni trenera Józefa Ramusa. Agnieszka Okseniuk wygrała w skoku wzwyż (163 cm), a Magdalena Peciak w skoku w dal (4,91 m) i w trójskoku (10,58 m)
Brązowe medale w biegach płotkarskich wywalczyli: Patrycja Hruzik na 100 m (15,74 s) i Patryk Kowaliszyn na 110 m (15,75s). Na najwyższym stopniu podium stanęła również Monika Drzewicka w biegu na 200 m seniorów (26,10 s)

Po emocjonującej walce na drugim miejscu przybiegła sztafeta 4x400 m mężczyzn w kategorii junior młodszy. Ekipa wystąpiła w składzie: Motyka, Mysiuk, Ostropolski, Przeradzki minęła linię mety z czasem 3.29,98 s. Na czwartym miejscu uplasowała się sztafeta naszych juniorek młodszych 4x100 m. Bartosz, Szczepanik, Hruzik i Sobór osiągnęły czas 50.02 s.

Na pochwałę zasłużyli zdobywcy miejsc w strefie medalowej: Małgorzata Kowaliszyn czwarta w rzucie kulą 3 kg (11,60 m), Klaudia Szczepanik – w biegu na 400 m (59,34 s) i Aleksander Szten – w rzucie dyskiem (33,73 m), którzy zajęli piąte lokaty oraz Patrycja Bartosz szósta na 100 m (12,44 s) i siódma na 200 m (26,06 s).