W minioną niedzielę na boisku sportowym w Bycina świętowali udane zbiory rolnicy z gminy Rudziniec. Tegoroczne dożynki gminne poprzedziła msza św. dziękczynna w kościele parafialnym pw. św. Trójcy w Bycinie.
Po niej barwny dożynkowy korowód prowadzony przez orkiestrę przeszedł ulicami wsi na boisko sportowe, gdzie oficjalnego otwarcia dokonał wójt Gminy – Krzysztof Obrzut.
Wykonane z ogromną starannością i pomysłem korony i korowody dożynkowe z zachwytem podziwiane były przez licznie zgromadzonych mieszkańców, zaproszonych gości i pozostałych uczestników imprezy.
Starostami dożynek byli Małgorzata i Rudolf Imiela z Byciny, którzy na ręce wójta przekazali bochen chleba.
Organizatorzy niedzielnej imprezy przygotowali bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpiła kapela LATSCHANKA z Łączy. Licznie zgromadzonych gości bawił Andrzej Miś oraz Grupa Biesiadna B.A.R, K.G.B Kabaretowa Grupa Biesiadna a następnie ABBA SHOW .
Wieczorną część dożynkowej imprezy wypełniła zabawa taneczna. Jej uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu ELIOT.
Organizator pomyślał również o najmłodszych uczestnikach święta plonów. Kosze cukierków, „dmuchańce” sprawiły, że na placu dożynkowym słychać było gwar najmłodszych mieszkańców Gminy Rudziniec.
Na pozostałych uczestników biorących udział w święcie plonów – Urząd Gminy Rudziniec zapewnił darmowy poczęstunek - „sznita chleba z tustym” (kromka z smalcem i kiszony ogórek).
Ważnym akcentem na tegorocznych dożynkach gminnych było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Rudziniec a Starostwem Bilovice (Czechy).
 |